جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519395 تاریخ : 1399/06/23-16:02:43
,13,
سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری ورود کنند

وزیر جهاد خواستار شد؛

سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری ورود کنند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این موضوع ورود کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در نشست هم اندیشی با رئیس و مدیران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که امروز یکشنبه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: ما در سازمان جنگل ها با دو رویکرد اساسی مواجه هستیم که یک بخش مردم و یک بخش منابع طبیعی مانند آب، جنگل و ذخایر ژنتیکی است.

وی با بیان اینکه 25 درصد از تنوع زیستی جهان در خاک است اما کسی به آن توجه نمی کند، تأکید کرد: مردم ایران به جنگل و مرتع توجه ویژه ای دارند و ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری تصریح کرد: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این موضوع ورود کنند.

خاوازی افزود: ورود نقدینگی به بخش جنگل و منابع طبیعی کمک می کند و این سرمایه گذاری می تواند فراتر از گیاهان دارویی و توسعه زراعت چوب باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم رفتار مسالمت آمیز با کشاورزان در عرصه های منابع طبیعی گفت: نحوه رفتار با مردم مهم است و در برخی از موارد باید در نحوه برخورد با مردم در استان ها تجدیدنظر و دستورالعمل های جدیدی در این رابطه وضع شود.

وی افزود: در برخورد با زارعین و باغداران که در عرصه های منابع طبیعی کاشت درخت انجام داده اند، مدارا شود.

خاوازی با اشاره به اهمیت توسعه زراعت چوب عنوان کرد: باید به فرهنگ سازی برای توسعه زراعت چوب توجه شود که این زراعت می تواند مشکل اشتغال و پوشش گیاهی را برطرف کند.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با سند تحول بخشی بخش کشاورزی اظهار داشت: سند تحول بخش کشاورزی و منابع طبیعی در حال تدوین است و تدوین آن را شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده دارد و برای آن مجری از سوی وزارتخانه تعیین خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران