تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338472 تاریخ : 1397/02/11-12:01:33
,5,
سرمایه‌گذاری شرکت ملی پالایش و پخش در ساخت مخازن ذخیره فرآورده‌های نفتی ممنوع شد

با هدف بهبود فضای کسب و کار برای بخش خصوصی

سرمایه‌گذاری شرکت ملی پالایش و پخش در ساخت مخازن ذخیره فرآورده‌های نفتی ممنوع شد

وزیر نفت، ابلاغیه ممنوعیت سرمایه‌گذاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ساخت مخازن ذخیره فرآورده‌های نفتی را صادر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از ، در ابلاغیه بیژن زنگنه آمده است:

«به استناد جزء (1) بند «الف» و اجزای (4) و (6) بند «ب» ماده 3 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب سال 1391 مجلس شورای اسلامی، با توجه به آمادگی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ساخت، نگهداری و بهره‌برداری از مخازن/انبارهای ذخیره فرآورده‌های نفتی و به منظور فراهم کردن فضای  سرمایه‌ گذاری و کسب‌ و کار برای بخش خصوصی و کاهش سرمایه‌ گذاری و تصدی دولت در این کار، از این پس شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در زنجیره تصدی ساخت، نگهداری و بهره‌برداری از مخازن جدید فرآورده‌های نفتی نقشی نخواهند داشت و در صورت نیاز، با تشویق بخش خصوصی به حضور در زنجیره یاد شده، خدمات مورد نیاز خود را  با عقد قرارداد، از ایشان دریافت خواهند کرد. لذا موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می‌شود:

1- شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مجاز به هیچگونه سرمایه‌گذاری برای ایجاد انبارهای جدید و یا توسعه/تکمیل انبارهای موجود خود، برای ذخیره فرآورده‌های نفتی نمی‌باشند و هرگونه هزینه‎کرد در این بخش مجاز نمی‌باشد.

2- طرح‌های نیمه‌تمام مربوط به ایجاد مخازن ذخیره فرآورده‌های نفتی، حتی طرح‌های مصوب شرکت پخش و شرکت پالایش و پخش برای ساخت انبارهای ذخیره فرآورده باید منتفی/متوقف شود و از این پس هیچ هزینه‌ای برای ساخت انبارها و مخازن ذخیره فرآورده توسط این شرکت‌ها انجام نشود.

تبصره 1- طرح‌های نیمه‌تمام که پیمانکاران در آن‌ها مشغول کار هستند و ضرورت ادامه آن‌ها به تایید هیئت مدیره شرکت پالایش و پخش می‌رسد، باید حسب مورد برای تصویب نهایی به وزارت نفت (معاونت برنامه‌ریزی) ارسال شود.

تبصره 2- شرکت ملی پالایش و پخش و شرکت ملی پخش می‌توانند طرح‌ های نیمه‌ تمام موضوع این بند را به بخش خصوصی متقاضی (ترجیحا مشروط به تعهد و تکمیل سرمایه‌ گذاری در دست اقدام) واگذار نمایند.

3- سرمایه‌گذاری برای بهبود و ارتقای ایمنی، محیط زیست و بهداشت (HSE) و نیز طرح‌های تعمیرات تأسیسات و مخازن/انبارهای موجود، صرفا با تصویب موارد در هیئت مدیره پالایش و پخش، در صورت وجود اعتبار، مشمول ممنوعیت‌های این ابلاغیه نمی‌باشد.

4- شرکت پالایش و پخش مکلف است تا پایان مردادماه 1397 با همکاری معاونت برنامه‌ریزی، نسبت به  تهیه یک نمونه قرارداد اجاره مخازن از بخش خصوصی همراه با ارائه همه خدمات از جمله تخلیه و بارگیری فرآورده، اقدام کرده تا در مواردی که نیاز به اجاره مخزن از بخش خصوصی داشته باشد از این نمونه قراردادی بهره بگیرد و در این قالب قرارداد خود را منعقد نماید.

تبصره- استفاده از روشBOT و هر نوع از قرارداد که در نهایت منجر به انتقال مالکیت تأسیسات و یا بهره‌ برداری از آن‌ها به شرکت پالایش و پخش و یا شرکت پخش شود مجاز نمی‌باشد.

5- در موارد لزوم شرکت پخش/شرکت پالایش و پخش حسب مورد باید پس از تصویب هیئت مدیره شرکت اخیر، موارد نیاز حال و آتی خود به مخازن ذخیره فرآورده را برای آگاهی عموم علاقه‌ مندان به سرمایه‌ گذاری اعلان عمومی نماید تا علاقه‌ مندان مراجعه کرده و از بین پیشنهاددهندگان  صاحب صلاحیت، به روش متعارف معاملات، گزینه برتر را انتخاب و با وی قرارداد منعقد نماید.

6- معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت مکلف است متناسب با این ابلاغیه، در ساختار شرکت پخش از جمله مدیریت مهندسی آن تغییرات لازم را اعمال نماید.»ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران