زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522473 تاریخ : 1399/08/20-16:13:21
,5,
سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق

یک مقام مسئول خبر داد

سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق

معاون امور توزیع شرکت توانیر، از سرقت سالانه 108 میلیارد تومان سیم های برق شبکه فشار قوی کشور، خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، غلامرضا رخشانی مهر، با اشاره به اینکه این سرقت ها به طور عمده با تخریب شبکه برق همراه است گفت: در برخی موارد بخش باقی مانده از سیم برق، بدون روکش و برق دار بر سطح خیابان می افتد که این موضوع برای مردم خطر جانی به همراه دارد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه «برق من» برای انجام امور صنعت برق به صورت غیر حضوری افزود: مردم می توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر دریافت 40 خدمت شرکت های توزیع برق، نقاط حادثه خیز در شبکه برق از جمله سرقت ها را اعلام کنند.

معاون امور توزیع شرکت توانیر با اشاره به گستردگی شبکه برق کشور ادامه داد: 60 تا 70 درصد خاموشی های شبکه برق، ناشی از حوادث طبیعی است که مشترکان می توانند با مراجعه به سامانه برق من این مشکلات را گزارش کنند.

به گفته این مقام مسئول بخشی از خاموشی ها نیز در اثر دخالت های انسانی از جمله تجاوز به حریم شبکه با زدن داربست، بالکن، سرقت درب تابلوهای برق و یا تصادف است. صنعت برق با برنامه ریزی های مدون، و راه اندازی سامانه برق گزارش های مردمی را در خصوص مشکلات شبکه برق دریافت و یک روز در هر ماه اقدام به رفع نواقص در این بخش می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران