از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 444689 تاریخ : 1397/10/11-17:27:04
,17,16,
سرانه مطالعه کتاب غیردرسی افراد 15ساله و بیش‌تر در ماه به طور متوسط 7 ساعت و 41 دقیقه بوده است

سرانه مطالعه کتاب غیردرسی افراد 15ساله و بیش‌تر در ماه به طور متوسط 7 ساعت و 41 دقیقه بوده است

58,2درصد از افراد باسواد 15 ساله و بیش‌تر در سال قبل از آمارگیری در سال 1396، مطالعه کتاب غیردرسی(چاپی یا الکترونیکی) داشته‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی مرکز آمار، سرانه مطالعه کتاب غیردرسی افراد 15ساله و بیش‌تر در ماه به طور متوسط 7 ساعت و 41 دقیقه بوده است که از این میزان، سرانه مطالعه قرآن و ادعیه 3ساعت و 7 دقیقه و سرانه سایر کتب غیر درسی 4 ساعت و 34 دقیقه بوده است.

معاون طرح های آماری و‌آمار های ثبتی مرکز آمار ایران ضمن بیان این‌ آمار که  از نتایج طرح آمارگیرى از فرهنگ رفتاری خانوار"  استخراج شده است ، افزود:

نتایج حاصل از اجرای این طرح نشان میدهد که  که58,2درصد از افراد باسواد 15 ساله و بیش‌تر در سال قبل از آمارگیری در سال 1396، مطالعه کتاب غیردرسی(چاپی یا الکترونیکی) داشته اند.

در زمینه روزنامه، نیز از آن جایی که مطالعه سایت خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است، هم مطالعه روزنامه چاپی و هم مطالعه روزنامه در سایت خبرگزاری ها پرسش شده است.

 دکتر کاوه کیانی افزود:‌حدود 30 درصد از افراد باسواد 15 ساله و بیش‌تر در ماه قبل از آمارگیری در سال 1396، روزنامه (چاپی یا الکترونیکی)  مطالعه کرده‌اند. افرادی که روزنامه مطالعه کرده اند، 69درصد روزنامه چاپی و 58 درصد روزنامه الکترونیکی  مطالعه کرده اند.

هر فرد 15ساله و بیش‌تر در ماه به طور متوسط 1 ساعت و 26 دقیقه مطالعه روزنامه داشته است.

قابل ذکر استسرانه مطالعه شامل مطالعه کتاب، مطالعه روزنامه و سایر نشریات می‌باشد و در این طرح در زمینه کتاب، مطالعه کتاب غیردرسی، هم چاپی و هم الکترونیکی پرسیده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران