در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515729 تاریخ : 1399/04/21-11:31:39
,5,
سرانه مصرف آب در تهران 235 لیتر در طول شبانه روز

سرانه مصرف آب در تهران 235 لیتر در طول شبانه روز

معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته سرانه مصرف آب در تهران در طول شبانه روز به طور میانگین 235 لیتر بدون در نظر گرفتن تلفات است که با لحاظ تلفات این عدد حدود 300 لیتر در طول شبانه روز می شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا کرمی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر شاهد افت فشار آب در تهران هستیم، گفت: در هیچ جای تهران افت فشار آب نداریم مگر این که در یک نقطه لوله آب دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که در روز پنج شنبه در برخی مناطق به دلیل مصرف بالای آب شاهد افت فشار مقطعی بوده ایم، ادامه داد: در روزهای آخر هفته به دلیل افزایش مصرف این مساله طبیعی است، اما به طور کلی مشکل خاصی در حوزه افت فشار آب نداریم.

وی با اشاره به میزان مصرف آب در تهران گفت: در حال حاضر سه میلیون و 650 مترمکعب آب در تهران مصرف می شود که نسبت به گذشته افزایش چندانی نداشته است.

کرمی نژاد ادامه داد: با توجه به وضعیت کرونا و گرمای هوا میزان مصرف متفاوت است اما به طور میانگین شاهد افزایش پنج تا شش درصدی مصرف آب نسبت به سال گذشته هستیم، البته این عدد در فروردین ماه تا 30 درصد نیز رسید.

معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که علاوه بر کرونا و گرمای هوا قرنطینه مردم و ماندن در تهران به این مساله دامن زده است، گفت: سال گذشته مردم در فروردین ماه مسافرت می رفتند، اما امسال با کاهش سفر شاهد افزایش مصرف آب در تهران هستیم به گونه ای که روزانه بین 200 تا 250 مترمکعب میزان مصرف آب افزایش داشته است.

وی با بیان این که با اقدامات صورت گرفته مشکلی تاکنون برای تامین آب تهران به وجود نیامده است و تاسیسات و چاه ها به طور کامل در مدار هستند، گفت تا حدود 10 تا 15 روز آینده تصفیه خانه ششم وارد مدار می شود و خط ماملو نیز تا آن زمان وارد مدار خواهد شد و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال که امسال تابستان قطعی آب خواهیم داشت یا خیر، تصریح کرد: اکنون در بالاترین میزان مصرف پیک هستیم و توانسته ایم این مساله را مدیریت کنیم و پیش بینی می شود امسال تابستان نیز مشکلی برای تامین آب نداشته باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران