صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518811 تاریخ : 1399/06/12-15:29:39
,5,
سد «کلقان چای» بستان آباد فردا افتتاح می شود

به همت قرارگاه سازندگی خاتم ا لانبیاء(ص)؛

سد «کلقان چای» بستان آباد فردا افتتاح می شود

سد مخزنی «کلقان چای» بستان آباد از پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) روز پنجشنبه (13 شهریورماه) با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اظهار داشت: سد کلقان چای بستان آباد از نوع خاکی با هسته رسیاست که حجم مخزن آن 22 میلیون مترمکعب است و نقش مهمی در تأمین آب شرب شهرستان های چاراویماق، هشترود وبستان آباد و نیازهای صنعتی شهرستان بستان آباد دارد.

وی افزود: این سد در فاصله 30 کیلومتری جنوب غربی بستان آباد و در دامنه ارتفاعات سهند واقع شده و با بهره برداری از آن بیشاز 90 روستای منطقه از منابع آبی آن استفاده خواهند کرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: ارتفاع سد کلقان چای 65 متر و طول تاج آن 520 متر است و می تواند در کنترل سیلاب های فصلی و جلوگیری از هدررفت آب های سطحیتأثیر بسزایی داشته باشد.
محمد ضمن تشکر از همکاری وزارت نیرو در اجرای این پروژه اظهار داشت: حجم خاکریزی بدنه سد 1 میلیون مترمکعب و حجم بتن ریزی آن 30 هزار مترمکعب بوده و با تلاش هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا شده است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران