صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518750 تاریخ : 1399/06/12-09:12:10
,2,
سبد تسهیلاتی متنوع بانک مسکن برای فعال سازی ساخت و ساز

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تشریح کرد:

سبد تسهیلاتی متنوع بانک مسکن برای فعال سازی ساخت و ساز

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان مهم ترین اقدامات این بانک در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی کشور طی یکسال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان با فرارسیدن هفته دولت، گفت: با توجه به تاکید رییس جمهوری مبنی بر فعال سازی بخش ساخت و ساز کشور به عنوان یک صنعت پیشرو و همزمان حمایت از اقشار آسیب دیده در این بخش، بانک مسکن یکی از مهم ترین سیاست های اعتباری خود طی چند سال اخیر را بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی و شهری کشور قرار داده است.
وی ادامه داد: در راستای تحقق پذیری این هدف در سبد تسهیلاتی بانک مسکن سهم ویژه ای برای بازسازی واحدهای مسکونی پیش بینی شده است. به طوریکه بانک مسکن از یک سو به اعطای تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی واقع در بافت های فرسوده کشور پرداخت و از سوی دیگر با هدف حمایت از هموطنان آسیب دیده در حوادثی همچون سیل و زلزله، پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در جریان این وقایع را در دستور کار قرار داده است.
وی به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات دهی بانک مسکن به واحدهای مسکونی بافت فرسوده اشاره و اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد به دست آمده از ابتدای سال گذشته تا تاریخ اول شهریور ماه امسال، مجموعا 13/852 واحد کلنگی در بافت فرسوده شهرهای کشور با تسهیلات بانک مسکن احیا و نوسازی شده اند. مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن ارزش کل تسهیلات منعقده و پرداختی در این حوزه را رقمی بالغ بر 8/380 میلیارد ریال و 5/936 میلیارد ریال دانست و افزود: از مجموع تعداد تسهیلات پرداختی، 11/257 فقره مربوط به دوره زمانی ابتدای فروردین ماه سال گذشته تا پایان اسفندماه 98 و تعداد 2/595 فقره نیز از ابتدای سالجاری تا پایان دوره زمانی مذکور پرداخت شده است.
به گفته وی از ابتدای سال جاری سقف تسهیلات ویژه بافت فرسوده به 250 میلیون تومان رسیده که سازندگان حرفه ای که در پروژه های ساختمانی از فناوری های نوین استفاده می کنند می توانند از این تسهیلات بهره مندشوند.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود کارنامه تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن برای بازسازی واحدهای تخریب شده در جریان سیل فروردین ماه سال گذشته را توضیح داد.
ایزدی در این باره عنوان کرد: از مجموع 39 هزار و 639 پرونده تسهیلاتی پرداخت شده به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته، 12 هزار و 217 پرونده برای بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی تخصیص داده شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال مجموعا 12 هزار و 217 واحدمسکونی سیل زده با تسهیلات بانک مسکن مجددا بازسازی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و 353 پرونده به مناطق روستایی و 10 هزار و 864 پرونده به مناطق شهری مربوط می شود.
وی در پایان تاکید کرد: مجموعه اقدامات بانک مسکن با تدارک سبد تسهیلاتی متنوع برای فعال سازی صنعت ساخت وساز کشور در سال جاری ادامه دار خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران