تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514578 تاریخ : 1399/03/27-15:09:04
,5,
سامانه پایش و پیش بینی سیلاب به روز شد

سامانه پایش و پیش بینی سیلاب به روز شد

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: اطلاعات زمان واقعی ایستگاه های هیدرومتری مبنای وزارت نیرو به سامانه پایش و پیش بینی سیلاب این موسسه اضافه و آن را کارآمدتر کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، اطلاعات زمان واقعی ایستگاه های هیدرومتری مبنای وزارت نیرو در سامانه پایش و پیش بینی سیلاب موسسه تحقیقات آب بارگذاری و قابل بهره برداری شده است.

اطلاعات مذکور با محاسبه دبی با دوره بازگشت های 2، 10 و 25 ساله با استفاده از حداکثر دبی روزانه بلند مدت در هر گام زمانی، وضعیت خطر در هر ایستگاه را نشان می دهد.

موسسه تحقیقات آب از اوایل سال 1397 اقدام به توسعه سامانه ملی پایش و پیش‎بینی سیلاب در راستای تحقق‎بخشی به اهداف نظامنامه سیلاب و با هدف مدیریت ایجاد زیرساخت مناسب برای مدیریت بهینه سیلاب در بخش های مختلف مدیریت آب وزارت نیرو، کرده است.

هدف در فاز اول توسعه سامانه مذکور، شامل ایجاد دسترسی های مناسب به اطلاعات پیش بینی بارش در سطح کشور بود که دستاورد آن ارائه پیش‎بینی‎های بارش و باران مستخرج از مدل‎های محلی تا 4 روز آتی و مدل‎های جهانی تا 10 روز آتی در بستر وب است.

ارائه داده های بارش روزانه ایستگاه های سینوپتیک سازمان هواشناسی و باران سنجی مبنای وزارت نیرو در روزهای گذشته، داده های برآورد بارش ساعتی ماهواره ای و نمایش اطلاعات به روز مخازن سدهای کشور از جمله دیگر امکانات این سامانه است.

موقعیت و مشخصات ایستگاه های هیدرومتری، رودخانه ها و برخی از زیرساخت های کشور نیز در سامانه قابل مشاهده است.

فاز دوم توسعه سامانه مذکور، شامل برپایی مدل های بارش-رواناب به منظور ایجاد امکان ارائه پیش بینی مقدار سیلاب در نقاط مختلف کشور است که فعالیت های مرتبط با آن در دست انجام است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 150
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران