در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 532916 تاریخ : 1399/09/12-12:16:53
,1,
سال 99، سال طلایی سرمایه گذاری برای بیمه ملت

از سود عملیاتی تا تغییرکاربری های املاک با ارزش افزوده بالا ؛ دکتر دلفراز عنوان کرد:

سال 99، سال طلایی سرمایه گذاری برای بیمه ملت

مدیرعامل بیمه ملت در نشست خبری آنلاین که به مناسبت روز بیمه برگزار شد، از رونمایی سایت فروشگاه های آنلاین بیمه ملت در روز صنعت بیمه خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بیمه ملت، دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت در نشست خبری که از طریق ویدئو کنفرانس به صورت مجازی برگزار شد؛ با تاکید بر رشد پرتفوی این شرکت در 8 ماهه نخست امسال افزود: در این مدت بیمه ملت توانست هزار و 400 میلیارد تومان پرتفو تولید کند که این میزان برابر با کل پرتفوی سال گذشته است و ترکیب این پورتفو، نشان دهنده مدیریت صحیح پرتفوی این بیمه همزمان با رشد کمی آن در این مدت است.

مدیرعامل شرکت بیمه ملت دغدغه اصلی مدیران ارشد بیمه ملت مطالبات شرکت دانست و افزود: نیمه اول امسال فرصت طلایی برای تمامی شرکت های سرمایه گذاری بود بر همین اساس در شش ماهه نخست امسال شرکت بیمه ملت حدود 400 میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری در بازار سرمایه و محل دیگر سود کسب کرده است. در صورت های مالی شرکت این سودآوری قید شده است اما با توجه به اینکه پیش بینی تحلیل گران شرکت این بود که بازار سرمایه در شش ماهه دوم مانند نیمه نخست امسال بازدهی مناسبی نخواهد داشت بر همین اساس در حوزه های دیگری سرمایه گذاری کرده و سبد متنوعی را تشکیل دادیم.

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به این که در شرایط اقتصادی حال حاضر، توانسته ایم 144 درصد از بودجه را طی هشت ماهه ابتدای سال محقق کنیم؛ بیان کرد: با وجود به شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی، رشد قابل قبولی در پرتفوی داشته ایم، هرچند یکسری از بیمه نامه ها به دلیل کرونا کاهش یافته از جمله بیمه نامه های مسافرتی و درمان مسافرتی ولی در سایر رشته های بیمه ای کاهشی نداشتیم.

*

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به تحولات دیجیتالی رخ داده در دنیا و شرکت های بیمه تجاری گفت: امروز در دنیا هر شرکتی که بتواند ساختار قوی تری از نظر IT ایجاد کند می تواند به موفقیت تضمین شده ای نیز در زمینه کار خود دست یابد.

دلفراز «کارت اعتباری بیمه ملت» را خدمتی منحصربه فرد در صنعت بیمه کشور ارزیابی و بیان کرد: این خدمت انحصاری بیمه ملت با خود اتفاقات خوبی را رقم زده است؛ نمونه آن سایت فروشگاه های آنلاین است که در روز صنعت بیمه از آن ها رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل بیمه ملت در تشریح کار فروشگاه آنلاین بیمه ملت افزود: یک هزار و 400 فروشگاه و حدود 148 سازمان و ارگان در اجرای این طرح طرف قرارداد بیمه ملت هستند.

وی با استقبال از تاسیس شرکت های بیمه گر جدید افزود: این حرکت به معنای ایجاد ظرفیت های جدید در صنعت بیمه است و صدور مجوز بیمه اتکایی می تواند در شرایط تحریم اتفاقی مثبت نیز تلقی شود.

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به تلاش های این بیمه برای ایجاد نوآوری در صنعت بیمه افزود: یکی از این نوآوری ها ارائه طرح بیمه نامه سایبری از سوی بیمه ملت به بیمه مرکزی بوده است.

دلفراز با اشاره به به روزرسانی وضعیت املاک و سرمایه گذاری در این بخش به منظور افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نیز اظهار کرد: در این حوزه، اتفاقات زیادی در بیمه ملت رخ داده است. به عنوان مثال ملک شهید رجایی که تغییر کاربری از صنعتی به تجاری تبدیل شد و ارزش افزوده خوبی داشته و در تجدید ارزیابی دارایی برای افزایش سرمایه هم تاثیر خوبی خواهد داشت.

مدیرعامل بیمه ملت در خصوص انتشار اوراق بیمه اتکایی توسط بیمه ملت گفت: از آنجا که این اوراق برای اولین بار وارد بازار سرمایه می شود، مساله مهم سود تضمینی است که از این اوراق 18 درصد تضمین سود صورت گرفته و کف و سقفی هم برای آن در نظر گرفته شده است

در ادامه جلسه، دکتر دلفراز به سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف به صورت آنلاین پاسخ داد.

در بخش دیگری از این نشست خبری بهروز اسدنژاد، رییس هیات مدیره بیمه ملت با تاکید بر اهمیت تحول در به کارگیری نیروی انسانی کارآمد، گفت: بیمه ملت در حوزه فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال و به دنبال ایجاد بستر های لازم در این حوزه؛ «مدیریت کسب و کار دیجیتال» را در ساختار سازمانی خود فراهم کرده است.

رییس هیات مدیره بیمه ملت خلق ارزش برای مشتریان و تنوع محصولات بیمه ای را از دیگر محور های هیات مدیره این شرکت برشمرد و تاکید کرد: توانگری مالی از اهداف اصلی هیات مدیره شرکت بیمه ملت است که در 9 سال متوالی توانگری بالای 200 و امسال بالاترین توانگری را در سرزمین اصلی از آن خود کرده است.

نشست خبری بیمه ملت با حضور دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت، معاونان و تعدادی از مدیران این شرکت روز سه شنبه 11 آذرماه ساعت 13؛ به مناسبت فرارسیدن روز بیمه به صورت آنلاین برگزار شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 238
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران