در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512035 تاریخ : 1399/02/13-14:06:03
,5,
سال گذشته معادل 5 نیروگاه هزار مگاواتی صرفه جویی شد

سخنگوی صنعت برق خبر داد:

سال گذشته معادل 5 نیروگاه هزار مگاواتی صرفه جویی شد

افزایش بی سابقه همکاری مشترکان بزرگ در طرح های کاهش پیک برق/ سال گذشته معادل 5 نیروگاه هزار مگاواتی صرفه جویی شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: در قالب برنامه های مدیریت بار که به منظور عبور از پیک تابستان سال 98 در نظر گرفته شده بود، با 135 هزار مشترک صنعتی کشاورزی و ... تفاهم نامه همکاری امضا شد.
وی با بیان این که همکاری این تعداد از مشترکان که در گروه های صنعتی، کشاورزی و سایر مصارف بودند، در نهایت منجر به صرفه جویی و کاهش پیک به میزان 3876 مگاوات شد، تصریح کرد: تامین این میزان برق صرفه جویی شده، نیازمند احداث 5 نیروگاه هزار مگاواتی بود.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این درحالی است که بابت اجرای طرح های مدیریت بار در سال گذشته 350 میلیارد تومان پاداش به مشترکان همکاری کننده در این طرح ها پرداخت شد که این رقم حدود یک بیستم هزینه های خرید تضمینی برق از نیروگاه هایی است که باید احداث می شد.
رجبی مشهدی همچنین با تقدیر از همه استانداران که در سال گذشته از صنعت برق حمایت کردند، در خصوص میزان همکاری مشترکان با طرح های مدیریت بار امسال نیز گفت: خوشبختانه با حمایت های استانداران سراسر کشور و مشوق های تعریف شده در طرح های مدیریت بار، تاکنون 90 هزار تفاهم نامه همکاری با مشترکان امضا شده است، اما با توجه به درخواست های دریافت شده، پیش بینی می شود این تعداد حتی به دو برابر میزان سال گذشته نیز افزایش یابد.
وی یادآور شد: صنعت برق مشوق های خوبی را برای مشترکان همکار در طرح های مدیریت بار در نظر گرفته و همین باعث افزایش جذابیت و میزان استقبال آنان شده است.
سخنگوی صنعت برق اظهار امیدواری کرد، با مشارکت و همکاری مشترکان به ویژه در گروه های صنعتی و کشاورزی، امکان مدیریت مصرف به میزانی بیشتر از سال گدشته فراهم و مشترکان همکار نیز از پاداش های در نظر گرفته شده بیش از گذشته منتفع شوند.
برپایه این گزارش، برنامه های مدیریت پیک بار صنعت برق که امسال با عنوان برنامه های مدیریت سمت تقاضا اجرا می شود، از اوایل خرداد آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
برنامه های صنعت برق در برنامه های مدیریت مصرف تشویق محور بوده و مشارکت کنندگان نیز از پاداش هایی که در تفاهم نامه های همکاری با شرکت های برق منعقد می کنند، بهره مند خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 133
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران