در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520307 تاریخ : 1399/07/07-12:01:35
,5,
سال آبی با بارش های کمتر از نرمال آغاز شد

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو:

سال آبی با بارش های کمتر از نرمال آغاز شد

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: بر اساس چشم انداز حاصل از نتایج خروجی سامانه پیش بینی آب و هوا، متوسط بارش مهر ماه در برخی از نواحی جنوب و شمال کشور کمتر از نرمال خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، براساس گزارش چشم انداز فصلی بارش کشور که روز دوشنبه از سوی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو منتشر نشان می دهد احتمال وقوع بارش نرمال و یا بالاتر از نرمال در مناطق مرکزی و برخی از مناطق شرق کشور، وجود دارد. براین اساس احتمال وقوع بارش کمتر از نرمال در ماه آبان، در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می شود. وضعیت بارش ها برای ماه آذر نیز در بیشتر مناطق کشور به جز برخی مناطق شمال و شمال غرب کشور، کمتر از نرمال خواهد بود.

بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا از گزارش منتشره موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو بیانگر آن است که وضعیت بارش در مهرماه، در نواحی شمال شرق، شمال غرب و جنوب شرق کشور، کمتر از نرمال است، به طوریکه احتمال وقوع وضعیت بارش کمتر از نرمال در این مناطق، بین 50 تا 75 درصد است.

همچنین در این ماه، احتمال وقوع بارش های نرمال و بالاتر ازنرمال با احتمال 50 تا 75 درصد در برخی از مناطق مرکزی، جنوب غرب و شرق کشورپیش بینی می شود. وقوع بارش های کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین 50 تا 75 درصد در بیشترمناطق کشور برای آبان ماه پیش بینی می شود.

پیش بینی هادر ماه آذر نیز نشان می دهدبیشتر مناطق کشور دارای بارش کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین 33 تا 75 درصد خواهند بود. در این ماه، وقوع بارش بالاتر از نرمال نیز در نواحی شمال شرق و شمال غرب کشور با احتمال بین 33 تا 75 درصد وجود دارد.

چشم انداز اختلاف از میانگین بلندمدت
بررسی ها از گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو نشان داد: اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در مهر ماه، در بیشتر مناطق کشور بین ( 10 - تا +10 ) میلیمتر و در بخش هایی از سواحل دریای خزر بین ( 25 +) تا ( 75 +) میلیمتر و بخش هایی از شمال غرب کشور بین ( 10 -) تا ( 75 -) میلیمتر پیش بینی شده است.

اختلاف بارش در ماه آبان، از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق غربی کشور بین ( 10 -)تا ( 50 -) میلیمتر و در بخش هایی از نوار شمالی کشور بین ( 75 -) تا ( 100 -) میلیمتر خواهد بود. این اختلاف در نیمه شرقی کشور بین ( 10 -) تا ( 10 +) میلیمتر پیش بینی می شود.

اختلاف بارشدر آذر ماه، از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق کشور بین ( 10 -) تا (+10 ) میلیمتر و در بخش هایی از جنوب و جنوب غرب کشور، این اختلاف بین ( 10- ) تا ( 50 -) میلیمتر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران