صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 467600 تاریخ : 1398/04/16-13:56:04
,11,21,
سالانه 900 هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده است، اما از برنامه عقب هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس:

سالانه 900 هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده است، اما از برنامه عقب هستیم

حمید بنایی با اشاره به اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه در راستای تعادل عرضه و تقاضا اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه ساخت سالانه 900 هزار واحد مسکونی هدف‌گذاری شده است اما از برنامه عقب هستیم که با ساخت 400 هزار واحد مسکونی، تازه بخشی از این کمبود جبران می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح های متنوعی در حوزه مسکن در دولت های مختلف برای ساماندهی بازار مسکن اعلام شد اما متاسفانه در مقاطع مختلف رها شدند، اظهار داشت: طرح مسکن مهر یکی از طرح های خوب در این حوزه بود که البته اشکالات و نواقص فراوانی داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به طرح اقدام ملی ساخت مسکن افزود: خوشبختانه محمد اسلامی وزارت راه و شهرسازی، طرح خوبی را آغاز کرده که بر مبنای آن 400 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته خواهد شد که ساخت 200 هزار واحد در شهرهای جدید و 200 هزار واحد نیز در بافت فرسوده هدف گذاری شده است.

بنایی ادامه داد: در مناطق روستایی نیز نیاز به مسکن زیاد است که در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌تواند با کمک دستگاه‌های حمایتی باید ساخت و ساز در این مناطق را رونق دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حمایت از طرح مسکن کارمندان گفت: این طرح نیز پیشنهاد خوبی است که توسط وزیر راه و شهرسازی ارایه شده است. به دلیل اینکه در قالب طرح اقدام ملی مسکن و همچنین طرح مسکن کارمندان واحدهای مسکونی در اراضی دولتی ساخته می شود می تواند بخش قابل توجهی از قیمت مسکن را کاهش دهد.

وی با انتقاد از برخی دستگاه‌ها و ادارات استانی که نسبت به ارایه اراضی مازاد خود مقاومت می کنند، افزود: مقاومت برخی دستگاه‌ها به هیچ‌وجه قابل‌توجیه نیست و برخی تصور می‌کنند مالک همیشگی این اراضی هستند در صورتی که این اراضی سرمایه ملی است و باید در همین راستا بهره‌بردای شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: از سوی دیگر اصرار کمیسیون عمران این است که بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه‌ای باید جایگاه ویژه‌تری داشته باشد و جایگاه مسکن در کنار این بانک حفظ شود.

وی با بیان اینکه میزان افزایش سرمایه بانک مسکن در بودجه 98 به تناسب تعهدات و تکالیف بانک مسکن کفایت نمی‌کند، گفت: سایر بانک‌ها نیز در حوزه مسکن باید وارد شوند و یک اجماع در این حوزه صورت گیرد.

بنایی تاکید کرد: مسکن قطعا قابل مدیریت است و امیدواریم با اقداماتی که توسط مدیران بانک مسکن و وزیر راه و شهرسازی آغاز شده است امید در دل جوانان برای تامین مسکن زنده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین افزایش سقف تسهیلات مسکن را یکی دیگر از راهکارهای افزایش قدرت خرید عنوان کرد و افزود: باید راهکارها و برنامه های انگیزشی و تشویقی برای بازیگران بخش مسکن در جهت کاهش قیمت تمام شده در دستور کار قرار گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران