در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517179 تاریخ : 1399/05/13-09:15:11
,17,4,
سازمان ملل: پاندمی کرونا 3 برابر بحران قبلی به توریسم جهان ضرر زد

سقوط 98 درصدی سفرها در ماه می

سازمان ملل: پاندمی کرونا 3 برابر بحران قبلی به توریسم جهان ضرر زد

طبق محاسبات سازمان ملل متحد، پیش از این که کشورها تصمیم بگیرند مرزهای خود را برای مسافران بازگشایی کنند، صنعت توریسم یک سوم یک تریلیون دلار را از دست داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، طبق محاسبات سازمان ملل متحد، پیش از اینکه کشورها تصمیم بگیرند مرزهای خود را برای مسافران بازگشایی کنند، صنعت توریسم یک سوم یک تریلیون دلار را از دست داد چراکه پاندمی کرونا مسافرت را تقریباً به طور کامل متوقف کرد.

در 5 ماه اول امسال، تعداد سفرهای توریستی نسبت به بازه مشابه سال قبل 56 درصد سقوط کرد، چراکه اکثر کشورهای جهان مجبور بودند برای کنترل پاندمی قرنطینه ها و محدودیت های سخت گیرانه ای وضع کنند.

تنها در ماه می مسافرت بین المللی نسبت به ماه مشابه سال قبل 98 درصد سقوط کرده بود.

سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد (یوان دابلیوتی او) در گزارش جدید خود اعلام کرد: این به معنای از دست دادن 300 میلیون توریست و 320 میلیارد دلار ضرر برای کشورهای دریافت کننده توریست است. این ضرر بیش از 3 برابر ضرری است که بخش توریسم در بحران اقتصادی بزرگ سال 2009 متحمل شده بود.

مناطق آسیا اقیانوسیه که پیش از همه با پاندمی کووید 19 مواجه شدند بیش از همه آسیب دیدند و در بازه ژانویه تا می بیش از 60 درصد بازدیدکنندگان خود را از دست دادند. اروپا با سقوطی 58 درصدی، خاورمیانه با سقوطی 51 درصدی و آمریکا و آفریقا هم با سقوطی 47 درصدی در صنعت توریسم خود روبرو شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران