تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521953 تاریخ : 1399/08/06-15:46:25
,17,4,
سازمان ملل: سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان نصف شد

تحت تاثیر شیوع کرونا؛

سازمان ملل: سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان نصف شد

سازمان ملل اعلام کرد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان در نیمه اول 2020 با سقوطی 49 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است و با این روال در کل امسال 40 درصد سقوط می کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازسی ان بی سی، سازمان ملل متحد در گزارش روز سه شنبه خود اعلام کرد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان در نیمه اول 2020 با سقوطی 49 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است و با این روال در کل امسال 40 درصد سقوط خواهد کرد.

طبق گزارش آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد) برای اولین بار در تاریخ جریان سرمایه گذاری خارجی به سوی اروپا منفی شد و از 202 میلیارد دلار در سال گذشته به 7 میلیارد دلار رسید. جریان سرمایه گذاری به سوی آمریکا هم 61 درصد سقوط کرد و به 51 میلیارد دلار رسید.

در این گزارش آمده است کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان به 399 میلیارد دلار افت کرد که این نشان می دهد شرکت های چندملیتی بزرگ برنامه های سرمایه گذاری را به تعویق انداخته تا نقدینگی خود را حفظ کنند.

جیمز ژان، رئیس آنکتاد می گوید: سرمایه گذاری خارجی جهان در 6 ماه اول سال به حدود نصف میزان سال گذشته سقوط کرد… این از آن چه ما برای کل سال انتظار داشتیم هم بدتر شده است. انتظار می رود در سال آینده سقوط سرمایه گذاری کاهش یافته و به 5 تا 10 درصد برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران