همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518634 تاریخ : 1399/06/10-14:18:18
,25,4,
سازمان محیط زیست شیلی معدن مس اسکوندیدا را به سواستفاده از آب متهم کرد

سازمان محیط زیست شیلی معدن مس اسکوندیدا را به سواستفاده از آب متهم کرد

سازمان حفاظت از محیط زیست شیلی اعلام کرده معدن مس اسکوندیدا متعلق به شرکت بی.اچ.پی، که بزرگ ترین معدن جهان است، به برداشت آب بیشتر از حد تعیین شده در مجوزهایش در طول نزدیک به 15 سال از بیابان خشک این کشور متهم است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، این سازمان گفته اسکوندیدا باعث افت شدید سطح آب زیرزمینی در یک ناحیه شده و این تخلف می تواند منجر به لغو مجوز زیست محیطی آن، تعطیلی این معدن یا جریمه شود. بی.اچ.پی تاکنون پاسخی به درخواست اظهارنظر در مورد این اتهام نداده است.

سازمان حفاظت از محیط زیست طی بیانیه ای گفت: «این شرکت، به رغم تعهدش به کاستن از حجم برداشت آب از حداکثر سطح مجاز از 2005 به بعد تجاوز کرده و سطح برداشت آب خود را در 2019 به سه برابر رسانده است.»
بیابان شمالی شیلی، جایی که بی.اچ.پی در آن مشغول عملیات است، خشک ترین بیابان جهان است. شرکت های معدنکاری مس و لیتیوم، هر دو، در طول دهه ها تقلا کرده اند برداشت آب خود را کاهش دهند تا از تأثیرات آن بر محیط زیست و منابع آبی کمیاب این منطقه بکاهند. شیلی بزرگ ترین تولیدکننده مس جهان است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران