زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514963 تاریخ : 1399/04/04-17:10:51
,17,
سازمان جهانی تجارت: بدترین سقوط تاریخ پیش روی تجارت جهانی است

با 18.5 درصد کاهش

سازمان جهانی تجارت: بدترین سقوط تاریخ پیش روی تجارت جهانی است

سازمان تجارت جهانی هشدار داد پاندمی ویروس کرونا در سه ماهه دوم امسال باعث سقوط 18.5 درصدی تجارت در جهان خواهد شد که این بدترین سقوط تاریخ تجارت جهان خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، سازمان تجارت جهانی هشدار داد پاندمی ویروس کرونا در سه ماهه دوم امسال باعث سقوط 18.5 درصدی تجارت در جهان خواهد شد. هرچند این بدترین سقوط تاریخ تجارت جهان خواهد بود اما با این حال از پیش بینی های قبلی این سازمان بهتر می باشد.

داده های دابلیوتی او نشان داد که تجارت جهانی در 3 ماهه اول امسال نسبت به سال قبل 3 درصد افت کرده است اما اقدامات مربوط به مقابله با پاندمی کرونا این وضعیت را در سه ماهه بعدی تشدید کرده است.

در گزارش سازمان تجارت جهانی آمده است: تخمین های اولیه در مورد وضعیت تجارت جهانی در سه ماهه دوم که پاندمی کرونا و محدودیت های قرنطینه ای مقابله با آن بخش بزرگی از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داد، نشان می دهد که میزان آن 18.5 درصد نسبت به سال گذشته سقوط خواهد کرد.

این در حالی است که قبلاً در پیش بینی ماه آوریل این سازمان، دو احتمال برای آینده این بحران در نظر گرفته شده بود. طبق سناریوی اول که بدبینانه ترین حالت را در نظر می گرفت پیش بینی می شد تجارت جهانی 32 درصد سقوط کند. در سناریوی دوم که خوشبینانه ترین حالت را در نظر گرفته بود پیش بینی شده بود که میزان این سقوط 13 درصد باشد.

مدیرکل سازمان تجارت جهانی، روبرتو آزودو، گفت: سقوط تجارت جهانی که ما در حال حاضر پیش بینی می کنیم در واقع بالاترین سقوط در تاریخ خواهد بود. اما باید به این نکته توجه کرد که این می توانست خیلی بدتر از این ها باشد. در واقع باید این پیش بینی را به عنوان خبری مثبت ارزیابی کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران