صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519581 تاریخ : 1399/06/26-09:50:05
,17,4,
سازمان تجارت جهانی: تعرفه های آمریکا علیه چین غیرقانونی بود

درباره اقدام ترامپ در 2018

سازمان تجارت جهانی: تعرفه های آمریکا علیه چین غیرقانونی بود

سازمان تجارت جهانی دیشب رأی خود را در مورد تعرفه های تجاری آمریکا که در سال 2018 بر واردات کالاهای چینی وضع شده بود صادر کرد و این تعرفه ها را ناقض قوانین تجارت بین المللی اعلام کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، سازمان تجارت جهانی دیشب رأی خود را در مورد تعرفه های تجاری آمریکا که در سال 2018 بر واردات کالاهای چینی وضع شده بود صادر کرد و این تعرفه ها را ناقض قوانین تجارت بین المللی اعلام کرد. این ضربه دیگری به ساختار جنگ تجاری دولت ترامپ علیه دومین اقتصاد جهان وارد کرد.

هیأت 3 نفره متخصصان تجاری سازمان تجارت جهانی اعلام کرد واشنگتن با وضع تعرفه های اضافی بر 200 میلیارد دلار از واردات چین در سال 2018 قوانین جهانی را زیر پا گذاشته است. از مارس 2018 ایالات متحده به 400 میلیارد دلار از واردات چین تعرفه وضع کرده است.

این هیأت اعلام کرد: ایالات متحده نتوانست نشان دهد که این تعرفه ها عادلانه هستند.

سخنگوی وزارت تجارت چین گفت: سیستم چندجانبه تجارت بر پایه سازمان تجارت جهانی محور اصلی تجارت بین المللی است. چین همیشه پایبندی خود را به قوانین و احکام سازمان تجارت جهانی حفظ کرده است و امیدوار است که آمریکا به این رأی هیأت متخصصان احترام بگذارد.

رابرت لایتایزر، نماینده تجاری آمریکا هم در بیانیه ای گفت: رأی این هیأت نشان می دهد آن چه دولت ترامپ در مورد ناکارآمدی سازمان تجارت جهانی برای متوقف کردن اقدامات مضر چین در زمینه تکنولوژی می گفت درست بوده است. آمریکا باید اجازه داشته باشد تا در مقابل اقدامات ناعادلانه تجاری از خود دفاع کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران