زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514497 تاریخ : 1399/03/26-15:50:39
,11,
سازمان بنادر 100 میلیون یورو انواع شناور خریداری می کند

معاون وزیر راه و شهرسازی:

سازمان بنادر 100 میلیون یورو انواع شناور خریداری می کند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر 100 میلیون یورو میزان اعتباری است که صرف ساخت ناوگان عملیاتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی برای تقویت ناوگان عملیاتی خودش که عمدتاً ماموریت هایی در خصوص وظایف حاکمیتی سازمان دارند، در قالب طرح تحول صنایع دریایی سفارش تولید شناور به تولیدکنندگان داخلی را در دستور کار دارد.

وی افزود: بخشی از این شناورها شامل 15 شناور IRB است که برای گشت های ساحلی و عملیات جست وجو و نجات استفاده می شود. همچنین 12 فروند برای یگان حفاظت سازمان بوده و 5 فروند هم برای انتقال راهنما به کشتی (راهنمابر) است. یک فروند کشتی بویه گذار، 2 فروند کشتی 6000 اسب بخار، 4 فروند یدک کش 4400 اسب بخار و 4 فروند یدک کش 1800 اسب بخار نیز در فهرست سفارش ها وجود دارد که در مجموع 43 فروند شناور سفارش داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: این 43 فروند از طریق گذراندن تشریفات مناقصه آماده قرارداد بوده و بالغ بر 100 میلیون یورو میزان اعتباری است که صرف ساخت ناوگان عملیاتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی خواهد شد.

وی افزود: متعاقباً 40 فروند دیگر هم از طریق مناقصه در حال پیگیری است که ارزش آن ها بالغ بر 3,600 میلیارد تومان است که برای ساخت شناورهای مورد نیاز سازمان در سال جهش تولید هزینه خواهد شد.

تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تردد کشتی ها در بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص عملکرد بنادر در دوران شیوع ویروس کرونا برای تأمین مایحتاج و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور اظهار داشت: در این زمینه عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در این دوران از نظر ورود و خروج کشتی و تخلیه موید توانمندی زیرساخت های بنادر، ظرفیت و توان تجهیزات است.

وی تصریح کرد: در این دوران هیچکدام از کشتی ها به خصوص کشتی هایی که کالای اساسی وارد کردند به واسطه کمبود ظرفیت بندری و تجهیزات مشمول دموراژ یا خسارت دیرکرد نشدند. فعالیت در بالاترین نرم شکل گرفت که این اتفاق با استفاده از بهترین تجهیزات و فعالیت شبانه روزی نیروهای بنادر برای تخلیه کشتی ها انجام شد.

راستاد افزود: در این زمینه طبیعتاً هاب اصلی ما بندر امام خمینی (ره) بود اما همزمان برای تسریع روند، انتقال برخی از کالاهای اساسی را به بندر شهید بهشتی و چابهار در دستور کار داشتیم که در این مسیر از نظر تجهیزاتی مشکل خاصی وجود نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای جذب سرمایه در سال 99 و در نظر گرفتن بسته های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در سال 99 یکی از سیاست های مهم سازمان بنادر و دریانوردی که آن را با تاکید ویژه ای دنبال می کنیم، در زمینه بسته های روبنایی و تجهیزات بوده که به این شکل بتوان از حداکثر توان بخش خصوصی استفاده داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این خصوص یکی از بسته های تشویقی ما استفاده از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان برای طرح هایی است که توجیه داشته باشند.

راستاد تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری تعداد قابل توجهی پروژه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی افتتاح یا آماده بهره برداری است که در کل 2 پروژه در بندر شهید رجایی و 6 پروژه در بندر امام خمینی (ره) در سال جهش تولید در نظر گرفته شده است. در مجموع برای 12 پروژه ای که افتتاح، آماده شروع عملیات اجرایی و یا در شرف افتتاح است 650 میلیارد تومان هزینه شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 144
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران