صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519122 تاریخ : 1399/06/18-11:46:46
,11,
ساخت54 هزار واحد مسکن ملی شروع شده است

ساخت54 هزار واحد مسکن ملی شروع شده است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون 77 هزار واحد زمین به شکل گروهی به واجدان شرایط مسکن ملی واگذار و ساخت300 پروژه معادل 54 هزار واحد آغاز شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در نشست ویدئوکنفرانسی که در خصوص میزان پیشرفت پروژه های مسکن ملی با مدیران کل راه وشهرسازی برگزار شد، گفت: از زمان آغاز طرح اقدام ملی مسکن تاکنون 77 هزار واحد زمین به شکل گروهی به واجدان شرایط واگذار شده است که حدود 47 هزار واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن در استان ها و 31 هزار واحد در شهرهای جدید است.

وی گفت: مقرر شده است تا از این 77 هزار واحد، واحدهایی که قابلیت افتتاح دارند توسط استان ها و شهرهای جدید به ستاد معرفی شوند.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: در حال حاضر، زمین 38 هزار واحد دیگر نیز آماده واگذاری است که در مجموع 115 هزار واحد برای ساخت مسکن به شکل گروهی آماده واگذاری است.

محمودزاده گفت: طبق آخرین آمار، 300 پروژه که معادل 54 هزار واحد مسکونی است آغاز شده است. همچنین مقرر شده تا اسامی و مشخصات 77 هزار واحدی که به شکل گروهی زمین به آنها واگذار شده به همراه پیشرفت فیزیکی پروژه ها در سامانه اقدام ملی مسکن وارد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: از حدود 470 هزار نفری که واجد شرایط دریافت مسکن ملی شناسایی شدند65 هزار نفر افتتاح حساب کردند. مقرر شده است تا از سامانه اقدام ملی مسکن پیامکی به واجدان شرایط باردیگر ارسال شود.

وی گفت: همچنین سایر دستگاه ها نیز این پیامک را ارسال کنند و در مطبوعات و صداوسیمای محلی طی 15 روز با تبلیغ فراگیر همه افراد متقاضی مسکن ملی در این برنامه مشارکت داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای احداث مسکن ملی، مقرر شده تا اراضی موردنظر 100 هزار واحد مسکونی طی قراردادی به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت و ساز واگذار شود. همچنین زمین 20 هزار واحد به شرکت بازآفرینی و 30 هزار واحد دیگر نیز به شهرهای جدید برای ساخت و ساز واگذار خواهد شد که در مجموعه 150 هزار واحد مسکن ملی نیز به این شیوه انجام می شود.

به گفته محمودزاده، قمیت های مسکن ملی نیز با قیمت یکسان، تیپ قرارداد معین و ضرایب تعدیل مشخص و معین شده است.

معاون مسکن و ساختمان از تعیین قیمت و تامین میلگرد و سیمان مسکن ملی و همچنین تعیین تکلیف معافیت های مالیاتی، بیمه و پروانه های ساختمان در شورای عالی مسکن خبر داد.

وی افزود: در استان ها حدود 50 درصد اراضی موردنیاز مسکن ملی، تامین و به ریز به استان ها ارسال شده است. از 370 هزار نفری که واجدان شرایط دریافت مسکن ملی در ثبت نامی ها هستند اراضی 190 هزار واحد تامین شده است.

به گفته معاون وزیر راه در شهرهای جدید حدود 130 هزار واحد تامین زمین شده است که در شهرهای جدید حدود 93 هزار متقاضی وجود دارد و در شهرهای جدید زمین مازاد داریم.

محمودزاده گفت: در استان ها و شهرهای جدید حدود 60 درصد از واجدان شرایط مسکن ملی واریز وجه کرده اند که اینها شامل افرادی که در تفاهم نامه های وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها هستند نبوده و تنها ثبت نام شدگان مسکن ملی را شامل می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی استان های پیشرو در تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی را استان های قم، خراسان جنوبی، خراسان شمالی با 67 و 59 درصد و مرکزی با 56 درصد برشمرد.

وی گفت: کمترین تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی در استان های البرز، تهران، ایرانشهر، اصفهان، خراسان رضوی رخ داده که انتظار است تا این استان ها هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی استان خود اقدام کنند.

محمودزداده همچنین اعلام کرد: در موضوع تعیین اراضی اقدام ملی مسکن نیز استان های تهران، خراسان شمالی، اذربایجان شرقی و غربی، استان قم، بیشترین زمین مسکن ملی را تامین کردند و تقریبا از 98 درصد تا بالای 100 درصد تامین زمین کردند. کمترین تامین زمین در کردستان با 5 درصد، و سپس یزد و همدان و سمنان رخ داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران