صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519678 تاریخ : 1399/06/27-14:37:11
,11,
ساخت 767 هزار واحد مسکن مهر توسط شرکت های تعاونی

ساخت 767 هزار واحد مسکن مهر توسط شرکت های تعاونی

براساس آخرین آمار از مجموع دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر، بیش از یک سوم و معادل 767هزار واحد توسط شرکت های تعاونی مسکن احداث و تحویل داده شده است.

به گزارش بانک و صنعت، با تصویب و اجرای قانون بوجه سال 1386 و قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن کشور، وزارت تعاون سابق مسئولیت و نقش مدیریت تقاضای مسکن در پروژه های مسکن مهر را برعهده گرفت تا ضمن ایجاد بستر مناسب، اطلاعات مربوط به افراد واجد شرایط را جمع آوری، پالایش و نسبت به ثبت نام و ساماندهی آنها در قالب شرکت های تعاونی مسکن مهر اقدام کند.

با شروع این طرح در سال 1386، از 2 میلیون و 200 هزار واحدی که باید احداث می شد 38 درصد معادل 840 هزار واحد تحت مدیریت تعاونی ها و یک میلیون و 360 هزار واحد (62 درصد) به وزارت راه و شهرسازی (انبوه) ساز واگذار شد.

براساس این گزارش، از ابتدای اجرای طرح تا کنون، 767 هزار واحد (91 درصد) از واحدهایی که تحت مدیریت تعاونی های کشور بوده، تحویل داده شده است و 73 هزار واحد دیگر در دست احداث است.

براساس آمار اعلامی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا نیمه اول سال 1392 (پیش از آغاز دولت تدبیر و امید) طی 6 سال، تنها 117 هزار واحد (14 درصد) آماده و به متقاضیان تحویل داده شد.

از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید تا کنون، 77 درصد از واحدهای تحت مدیریت تعاونی ها مسکن مهر (معادل650 هزار واحد) به متقاضیان تحویل داده شده است.

مقایسه آمار نشان می دهد که تولید و تحویل مسکن مهر در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت قبل از آن 5.5 برابر رشد داشت و از 117 هزار واحد به 650 هزار واحد رسیده است.

مطابق آخرین آمار در مجموع با همکاری تعاونی ها و وزارت راه و شهرسازی 2 میلیون و 35 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است.

با توجه به برخی مشکلاتی که تعاونی های مسکن طی سال های گذشته برای متقضیان ایجاد کردند و نارضایتی که افراد از آنها داشتند، در این مدت 73 هزار پرونده حقوقی تشکیل شده بود که برابر اعلام معاونت تعاون وزارت تعاون مشکل 59 هزار پرونده حل و 14 هزار پرونده حقوقی تعاونی مسکن مهر باقی مانده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران