صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520110 تاریخ : 1399/07/03-15:29:35
,11,
ساخت 145 هزار مسکن ملی در بافت های ناکارآمد

ساخت 145 هزار مسکن ملی در بافت های ناکارآمد

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: وزارت راه و شهرسازی مسئولیت ساخت 145 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن را بر عهده شرکت بازآفرینی قرار داده که احداث 100 هزار واحد از طریق تسهیلاتی که در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد انجام می شود و 45 هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی احداث خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، مجید روستا گفت: ساخت 145 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در تعهد شرکت بازآفرینی شهری ایران است. 100 هزار واحد از طریق تسهیلاتی که در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد احداث خواهد شد. تاکنون 450 میلیارد تومان از این منظر به ما اختصاص یافته که با تجهیز بانک مسکن ظرفیت 900 میلیارد تومان ایجاد شده است. این منابع برای ساخت 20 هزار واحد اختصاص می یابد که تاکنون 13 هزار و 800 واحد تجهیز منابع شده و در حال ساخت است.

وی افزود: نرخ سود تسهیلات 100 هزار واحد در دوره مشارکت 9 درصد و در دوره فروش اقساطی 18 درصد خواهد بود.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که 45 هزار واحد مسکن ملی نیز راسا توسط شرکت بازآفرینی احداث می شود، گفت: این 45 هزار واحد را در اراضی خودمان می سازیم که در مراحل مختلف برنامه ریزی و ساخت قرار دارد. به طور مثال در گرگانه لرستان 870 واحد مسکونی تعریف شده که 446 واحد در حال ساخت است. در منطقه منبع آب اهواز هم 1680 واحد در حال اجرا داریم. 21 هزار واحد نیز طی تفاهم نامه ای که با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده در مناطق مختلف کشور ساخته می شود. حدود 5000 واحد هم در تفاهم نامه مشترک با بنیاد مسکن احداث خواهد شد.

به گفته روستا، ساخت 10 هزار واحد در بندرعباس در دستور کار قرار دارد که پیمانکار انتخاب شده و در مرحله عقد قرارداد است. در منطقه سیستان و بلوچستان نیز 1000 واحد توسط بسیج سازندگی ساخته می شود. منابع ریالی این پروژه طی مصوبه از شورای اقتصاد گرفته شده در هفته های آینده کار شروع می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران