صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517551 تاریخ : 1399/05/19-17:07:01
,5,
ساختارهای مدیریت منابع آب پاسخگو نیست

وزیر نیرو:

ساختارهای مدیریت منابع آب پاسخگو نیست

وزیر نیرو بر ضرورت دوری از تمرکزگرایی در مدیریت منابع آب تاکید کرد و گفت: ساختارهای به شدت متمرکز دیگر پاسخگوی نیازهای کشور در بخش آب نیست و این ساختار باید بازطراحی شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان روز یکشنبه در نشست هم اندیشی بازطراحی ساختار کلان بخش آب کشور که با حضور نمایندگان دستگاه های ستادی و اجرایی مرتبط با موضوع آب برگزار شد، افزود: امروز با ساختار معیوب و غیر همراه در عرصه مدیریت منابع آب فعالیت می شود که از بدو تاسیس به شدت متمرکز است.

وی افزود: این تمرکزگرایی در دهه های نخست عمر خود به دلیل وجود جمعیت کم در کشور، گره گشا بوده است تا مشکل ساز، اما چنین ساختاری هم اینک با 31 استان با گستردگی و جمعیت 83 میلیونی به طور قطع دیگر جوابگو نیست و کشور در عین تمرکز گرفتار بلای بخشی نگری است.
اردکانیان گفت: ساختارهای ما قبل از خود ما ساختارهای به شدت بخشی است و ما در این ساختار، مظروفی هستیم که به شکل ظرف درآمده ایم؛ خارج از این ظروف، همه باور داریم که عرصه مدیریت منابع آب عرصه ای بین بخشی است و بدون کار کردن با هم به جایی نخواهیم رسید، اما به محضی که داخل ظروف می شویم ظاهر آن ها را به خود می گیریم و از قبل تا به امروز این گونه بوده است.
وی تصریح کرد: این عرصه به مقصد نخواهد رسید، مگر اینکه از« تمرکزگرایی» و «بخشی نگری» به شکل موقتی هم شده، فاصله گرفته شود.
وزیر نیرو خطاب به شرکت کنندگان در این نشست گفت: همه «مسوولیت ها» متوجه وزارت نیرو و وزیر است و همه این مسوولیت ها را می پذیرم، اما همه «اختیار» را باید به اشتراک گذارده شود تا با توان علمی و تجربه چندین ساله همگی، بتوان به یک نتیجه مناسب و مشترک رسید.
اردکانیان افزود: واقعیت اینکه در عرصه هایی از جمله آب یک دستگاه هماهنگ کننده می شود، وزارت نیرو متولی آب است، اما این تولی گری نیاز به بازتعریف دارد.
وی اضافه کرد: ظرفیت بسیار خوبی در هر سه کمیسیون تخصصی مجلس و مرکز پژوهش های مجلس وجود دارد و در همه دستگاه ها هم افراد علاقه مند و متخصص وجود دارند و نیاز به ایفای نقش فعال توسط هریک از ظرفیت های مربوطه هستیم.

در این نشست هم اندیشی، مدیران ستادی شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور هم بوسیله ویدئوکنفرانس مباحث و نقطه نظرات حاضران نشست را دنبال کردند.

همچنین در این نشست نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، سازمان های محیط زیست، بازرسی کل کشور، برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و وزارتخانه های جهاد کشاورزی، کشور، اموراقتصادی و دارایی و صنعت حضور داشتند و نقطه نظرات خود را درباره ساختار جدید آب کشور و چالش های پیش رو ارائه دادند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران