جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521599 تاریخ : 1399/07/29-11:08:04
,13,
زنان روستایی و عشایری؛ ظرفیتی عظیم برای توسعه کشاورزی خانوادگی

وزیر جهاد عنوان کرد:

زنان روستایی و عشایری؛ ظرفیتی عظیم برای توسعه کشاورزی خانوادگی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: زنان روستایی و عشایری ظرفیتی عظیم برای توسعه کشاورزی خانوادگی و تحول در نظام های خرد کشاورزی هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی، در مراسم روز جهانی زنان روستایی به زنان روستایی و عشایری اظهار داشت: این روز برای ما روز مهمی است و به ما یادآوری می کند که بیش از 10 میلیون نفر زن روستایی و عشایری داریم که از این تعداد 6 میلیون نفر میانگین سنی 18 سال دارند و پتانسیل عظیمی برای توسعه کشاورزی خانوادگی هستند.

وی افزود: این پتانسیل عظیم منجر به تحول در نظام های خرد کشاورزی خواهد شد.

خاوازی در رابطه با تدوین برنامه های مرتبط با زنان روستایی و عشایری عنوان کرد: از سال 72 تاکنون برنامه هایی را برای زنان روستایی و عشایری داشته ایم که یکی از این برنامه ها ظرفیت سازی و آموزش است.

وی افزود: در سال 92 که دولت تدبیر و امید شروع به کار کرد 3 هزار نفر تسهیل گر زنان روستایی و عشایری داشتیم که کار آموزش به قشر روستایی و عشایری را بر عهده داشتند و امروز این تعداد به 18 هزار نفر تسهیل گر رسیده است که سالانه حدود 50 هزار نفر را به طور متوسط آموزش می دهند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نقش صندوق های خرد زنان در اشتغال زایی و درآمدزایی تصریح کرد: صندوق های خرد زنان روستایی از 900 صندوق در سال 92 به 3600 صندوق رسیده است و این صندوق ها در اشتغالزایی و ایجاد درآمد برای زنان روستایی و عشایری مؤثر بوده اند.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا، این صندوق ها با استفاده از منابع خود شروع به تولید ماسک و توزیع در روستاها کردند.

خاوازی با اشاره به آمار بالای اعضای صندوق های روستایی در کشورهای مختلف گفت: در هند 124 میلیون نفر و در بنگلادش 9 میلیون نفر عضو صندوق های روستایی هستند و در ایران تاکنون 120 هزار نفر در صندوق های روستایی عضو شده اند.

وی افزود: با مشارکت بانک ها و صندوق کارآفرینی امید می توانیم در بخش کشاورزی و اشتغال زایی تحول ایجاد کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با ایجاد بستر برای ورود زنان روستایی به مارکتینگ خاطرنشان کرد: از سال 96 با قراردادی که با اساتید دانشگاه در زمینه کارآفرینی منعقد شد، 700 مربی برای آموزش مارکتینگ و برندسازی به روستاها فرستاده شدند که این اقدام باعث شد امروز زنانی از دل روستاها برای عقد قرارداد با کشورهای خارجی به عرصه بیایند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران