صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520997 تاریخ : 1399/07/19-12:16:44
,8,
زمینه های رشد بازار فراهم است

مدیرعامل شرکت سبدگردان الماس:

زمینه های رشد بازار فراهم است

حجم نقدینگی موجود و همچنین رشد قیمت های جهانی در کنار نوسان نرخ برابری دلار، همگی عواملی برای تداوم روند صعودی بازار سرمایه به شمار می رود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، علی اصولیان، مدیرعامل شرکت سبدگردان الماس با بیان مطلب بالا گفت: انتخابات امریکا و نرخ برابری ارز یکی از عواملی است که می تواند بر میزان فروش محصولات شرکت های صادرات محور و همچنین روند قیمت ها اثرگذار باشد، اما در مجموع نمی تواند جهت و روند کلی بازار را تغییر دهد.

وی در ادامه افزود: نگاهی به حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه طی چند ماه اخیر، نشان می دهد که در صورت ثبات شرایط، امکان رشد بیشتر و ماندگارتر فراهم است.

مدیرعامل سبدگردان الماس اظهار داشت: با فروش خوب بعضی از شرکت های بورسی و فرابورسی که به دلایل بالا رفتن نرخ برابری دلار و افزایش میزان فروش ایجاد شده است، می توان ادعا کرد عدد فعلی شاخص کف مناسبی برای بازار است و بازار توان رشد حدود 50 درصدی را با حفظ شرایط فعلی دارد.

وی در این خصوص افزود: در این بین می توان پیش بینی کرد که در چند ماه آتی شرکت های فلزی، معدنی، پتروشیمی، دارویی، با افزایش قیمت سهام همراه باشند و بانکی ها نیز به واسطه تسعیر نرخ ارز از این بالا رفتن بهره مند می شوند. البته برخی از سهم های کوچک بازار که از نظر بنیادی مناسب هستند نیز به دلیل رسیدن قیمت ها به ارزش ذاتی، می توانند گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری باشند.

اصولیان گفت: در حال حاضر با توجه به نرخ برابری دلار و قیمت خودرو، مسکن و سکه، به نظر می رسد منطقی ترین محل برای سرمایه گذاری، بازار سرمایه باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 130
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران