صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519171 تاریخ : 1399/06/18-17:34:41
,5,
زمان صدور کارت سوخت به 2 ماه می رسد/نیازی به تغییر نام نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی:

زمان صدور کارت سوخت به 2 ماه می رسد/نیازی به تغییر نام نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: درخواست های خردادماه برای کارت سوخت در حال تولید و ارسال است و درخواست های مربوط به تیرماه حداکثر تا هفته آینده تولید و صادر می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، فاطمه کاهی در تشریح وضع نحوه صدور کارت های سوخت المثنی افزود: در شرایط کنونی حداکثر زمانی که برای صدور کارت سوخت در نظر گرفته شده حدود سه ماه است.

وی با تأکید بر اینکه تنها در بخش بنزین کارت سوخت صادر نمی شود و در بخش گازوئیل نیز کارت سوخت صادر می کنیم، تصریح کرد: گازوئیل به دلیل اینکه بیشتر مربوط به خودروهای همگانی است و به طور طبیعی در حمل ونقل نقش مهمی دارد، از این رو کمترین زمان را برای صدور کارت این نوع خودروها اختصاص می دهیم.

زمان صدور کارت سوخت به 2 ماه می رسد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تأکید کرد: صدور کارت سوخت بخش خودروهای عمومی گازوئیلی زیر 20 روز صادر و ارسال می شود و هیچ تأخیری نیز تاکنون به وجود نیامده است. در حوزه بنزین نیز اولویت بندی صورت گرفته، به گونه ای که خودروهای عمومی و وانت بارها کمتر از یک ماه کارت سوخت خود را دریافت کردند.

کاه ی درباره صدور کارت سوخت خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها گفت: تأخیر به وجود آمده در این بخش بوده که دلیل آن نیز شیوع ویروس کروناست. تعهدی که وزارت نفت برای صدور کارت سوخت دارد، حدود دو ماه بوده است و من گمان می کنم تا مهرماه به حال عادی بازگردیم و بتوانیم طی دو ماه کارت سوخت متقاضیان را صادر کنیم.

کارت سوخت مفقودی چند روز در جایگاه می ماند؟

این مقام مسئول با اشاره به کارت های سوخت مفقودی و سرنوشت آنها گفت: اگر کارت هوشمند سوخت افراد در جایگاه بماند، سه روز در همان جایگاه می ماند و پس از این زمان، به مدت یک هفته در نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نگهداری می شود و پس از آن اگر صاحب کارتش را دریافت نکرد، باید درخواست المثنی بدهد.

کاه ی با بیان اینکه بیش از 500 هزار کارت سوخت در باجه های معطله پست است، گفت: علت این موضوع ممکن است تغییر آدرس، یا نقل و انتقال خودرو در ابتدای خرید، یا دلایل دیگر باشد که در این شرایط هموطنان می توانند با مراجعه به پست و ارائه مدارک شناسایی و خودرو، کارت را دریافت کنند.

نیازی به تغییر نام کارت سوخت نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا نیاز است دارنده خودرو کارت سوخت را به نام خود کند؟ گفت: اطلاعاتی که در تراشه کارت سوخت درج شده مربوط به خودرو بوده، اما اطلاعاتی که روی کارت نوشته شده مربوط به مالکی است که هنگام صدور کارت مالک خودرو بوده است و نیازی به تغییر نام آن نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران