سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 314828 تاریخ : 1396/11/13-16:15:49
,13,17,
رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران: خرید گندم توسط بخش خصوصی صورت گیرد

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران: خرید گندم توسط بخش خصوصی صورت گیرد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: خرید گندم باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد و تلاش می شود نسبت به احقاق حقوق فعالان صنایع آرد و نان پیگیری لازم به عمل آید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، کاوه زرگران در نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران، ضمن یادآوری تطبیق نداشتن نتایج آزمایش های شرکت بازرگانی دولتی و کارخانه های آرد کشور از نظر میزان گلوتن و پروتئین، بر لزوم وارد شدن سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد به این حوزه تاکید کرد.

وی دستور دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تعویض توری‌ها برای ارزیابی دقیق‌تر پاکی گندم بعد از انتقاد این کمیسیون را خاطرنشان ساخت و گفت: اکنون این نقد بخش خصوصی مورد پذیرش محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفته و با دعوت مجدد از فعالان این حوزه و شنیدن توضیحات آنها، دستور تعویض توری‌ها را صادر کرده است.
یازدهمین نشست کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران که با حضور نمایندگان انجمن‌های صنایع غذایی مرتبط با صنعت آرد و نان کشور، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان غذا و دارو برگزار شد، ناکارآمدی روش ارزیابی پاکی گندم، خریداری شده نمایش داده شد که بدنبال آن وزیر جهاد کشاورزی دستور تعویض توری‌ها را صادر کرد.
پیش از این توری دو در دو (2*2) ملاک خرید گندم و اندازه‌گیری بود، اما ابعاد توری استاندارد که در تمام دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، دو در بیست (20*2) است و مراکز خرید با توری غیراستاندارد دو در دو قادر به تشخیص دامنه تعیین شده هفت و 10 درصدی افت نیست.
دست اندرکاران صنایع غذایی حوزه آرد و نان براین اعتقادند که دلالان گندم، شنی را به گندم خریداری شده اضافه می‌کنند که از توری دو در دو عبور ‌نمی‌کند و این تقلب به صورت سازماندهی شده در سطح کشور در حال انجام است.
محمد رضا مرتضوی رییس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفته است: ضایعاتی که از این توری غیراستاندارد عبور می‌کند، گندم نیست و قابلیت تبدیل شدن به آرد را ندارد و در صورت تبدیل شدن به آرد، آرد سالم کارخانجات را نیز ضایع می‌کند.

 میزان تولیدات کشاورزی ایران بیش از 100 میلیون تن در سال اعلام شده و حجم بالایی از تولیدات این بخش نیز به کشورهای مختلف صادر می‌شود.
کاوه زرگران پیش از این گفته بود، ارزش افزوده صنایع غذایی ایران در سال‌های گذشته 26 درصدی رشد کرد و در سال 2016، ارزش صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی ایران به 6 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید.
رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران تصریح کرد: سهم اتحادیه اروپا از واردات مواد غذایی ایران بسیار ناچیز است و عمده محصولات کشاورزی و غذایی ایران در منطقه اروپا به آلمان، اسپانیا و ایتالیا صادر می‌شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 208
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه