جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518677 تاریخ : 1399/06/11-09:20:26
,1,
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: گزارش ها نشان دهنده بهبود شاخص ها و عملکرد بانک صادرات ایران است

/آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران/

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: گزارش ها نشان دهنده بهبود شاخص ها و عملکرد بانک صادرات ایران است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک صادرات ایران، روند مطلوبی را در اصلاح ترازنامه خود دارد و با توجه به خروج آن از زیان دهی، امیدواریم این روند ادامه یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به لزوم ارتقای نظام بانکداری کشور، گفت: مجموع نظام بانکی با توجه به شرایط جدید در وضعیت اقتصاد کشور باید از طرف مجموعه حاکمیت از جمله قوه مجریه، قوه مقننه و همه نظام مورد حمایت قرار بگیرد. از این رو، انتظار می رود همراه با حمایتی که از سوی نظام می شود، مجموعه نظام بانکی نسبت به جذب منابع برای تخصیص به حوزه فعالیت اقتصادی اقدام کند و از طرفی بتواند در حوزه طراحی با حمایت از طرح های بزرگ اقتصادی به فعالان اقتصادی کمک کند.
وی در ادامه اظهار کرد: اصلاح ساختار نظام بانکی با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور ضرورت دارد، نظام بانکی کشور به دلیل شرایطی که طی سال های اخیر از جمله تحریم، وضعیت اقتصادی که بعضا در بخشی از صنایع پیش آماده و اخیرا به واسطه شیوع بیماری کرونا که در دنیا فراگیر بوده آسیب هایی دیده است و لازم است با برنامه ریزی برای بازسازی اقتصادی، آسیب های جدی را جبران کرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نباید فراموش کرد که مجموعه های غیررسمی مانند صندوق های غیرقانونی و موسسات مالی و اعتباری که از چارچوب ضوابط قانونی خود عدول کردند و به گونه ای عمل کردند که خروجی آن آثار منفی به دنبال داشته بر عملکرد نظام بانکی در کشور تاثیر منفی داشته که نیازمند آن است اقداماتی متناسب برای رفع و جبران چنین آثاری در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به عملکرد بانک صادرات ایران در سال های گذشته تاکید کرد: بانک صادرات ایران در راستای ماموریت های خود در طی سال های اخیر تلاش کرده به عنوان یکی از بانک هایی که در گذشته به عنوان بانک دولتی محسوب می شده و الان ترکیبی از دولتی و بخش خصوصی، بتواند مجموعه وظایف خود عمل کند.
پورابراهیمی بیان کرد: گزارش هایی از عملکرد بانک صادرات ایران داریم که نشان می دهد طی سال های اخیر این بانک روند رو به اصلاحی را در حوزه اصلاح ترازنامه خود در دستور کار قرار داده و به شکلی بهبود شاخص ها و عملکرد آن در گزارش هایی که به مجلس رسیده بیان شده است. امیدواریم این رویکرد استمرار داشته باشد.
این نماینده مجلس عنوان کرد: مجموعه بانک صادرات ایران، یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین بانک ها در کشور است. اگر چه این بانک خصوصی شده ولی همراهی با دولت و کمک به حاکمیت و نظام را مانند گذشته ادامه داده است و طبیعتا بر اساس رویکرد مبتنی بر یک نگاه تخصصی امروز موضوعات را دنبال می کند، ما هم آماده هستیم در مجلس به نظام بانکی کشور چه در اصلاح ساختار چه موارد دیگر کمک و همراهی کنیم.
پورابراهیمی گفت: این خبر خوب را هم برای فعالان اقتصادی در عرصه نظام بانکی دارم که مجددا کلیات طرح اصلاح قانون نظام بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون اقتصادی تصویب شد. به یاد دارید که در مجلس دهم بعد از سه سال کار کارشناسی این طرح تدوین و کلیات آن در صحن تصویب شد؛ اما به دلیل مسائل بودجه ای و شیوع بیماری کرونا فرصت ورود به جزییات آن فراهم نشد، در مجلس یازدهم همکاران با عنایت به اهمیت موضوع مجددا به کلیات این طرح رای مثبت داده اند.
وی توضیح داد: این طرح با رویکرد اصلاح عملیات بانکی و بانک مرکزی تهیه شده است که در نظر داریم با تصویب و نهایی شدن آن در مجلس بتوانیم به همه بانک ها در زمینه اصلاح ساختار کمک کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران