جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521995 تاریخ : 1399/08/07-10:28:07
,10028,10033,
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ری: خروجی دودکش های کارخانه سیمان ری مورد تایید محیط زیست است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ری: خروجی دودکش های کارخانه سیمان ری مورد تایید محیط زیست است

درپی انتقاد رئیس کمیته میراث شورای شهر تهران از راه اندازی مجدد واحد شش کارخانه سیمان تهران همزمان با فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده ها رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: این واحد فعال و از گذشته مجوزهای لازم را برای فعالیت دریافت کرده بود اما به دلیل انتشار آلایندگی، فعالیت آن به صورت موقت متوقف شده بود. اکنون خروجی دودکش این کارخانه از استانداردهای مورد تایید محیط زیست برخوردار است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، زهره عبادتی با اشاره به توقف دو ساله واحد 6 فعالیت کارخانه سیمان تهران اظهارکرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با پیگیری ها، شکایت ها و اخطاریه هایی فعالیت واحد 6 این کارخانه را به علت قدیمی بودن و مشکلات در سیستم فیلتراسیون آن به مدت شش ماه متوقف کرد تا این واحد در جهت بهینه سازی سیستم فیلتراسیون جدید اقدامات لازم را انجام دهد البته کارخانه سیمان تهران تا دو سال فعالیت واحد شش را متوقف نگه داشت تا سیستم های فیلتراسیون جدید را نصب کند.

وی تاکید کرد: زمانی که فعالیت ها و خروجی دودکش هر واحد صنعتی در چارچوب استانداردهای محیط زیست باشد، فعالیت آن واحد در هر زمان یا فصلی از سال مشکلی ایجاد نمی کند البته در صورت تخطی واحدها و کارخانه ها از چارچوب های استاندارد محیط زیست و در شرایط اضطرار آلودگی هوا براساس تشخیص کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا مبنی بر لزوم توقف فعالیت واحدهای مختلف از فعالیت تمام واحدهای آلاینده جلوگیری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درباره برنامه های گشت و پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از واحدها و کارخانه های صنعتی گفت: با توجه به وسعت زیاد شهرستان ری و برخورداری آن از بافتی تقریبا صنعتی، کارخانه های مختلفی از جمله پالایشگاه ها، کارخانه های سیمان، شن و ماسه و صنایع نفتی در این شهرستان استقرار دارند. با این حال گشت و پایش و نظارت بر واحدهای صنعتی به صورت روزانه انجام می شود به ویژه در شرایطی که آلودگی هوا و وارونگی دما اتفاق می افتد و پایش های شبانه روزی افزایش پیدا می کند. درپی این گشت و پایش ها اگر واحدی خارج از چارچوب استاندارد محیط زیست فعالیتی داشته باشد با آن واحد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

عبادتی در پایان خاطرنشان کرد: دودکش های تعدادی از صنایع بزرگ شهرستان ری به سیستم پایش هوشمند لحظه ای مجهز شده اند و ما می توانیم به صورت شبانه روزی خروجی دودکش این واحدها را از طریق اینترنت نظارت و کنترل کنیم. کارخانه سیمان تهران نیز یکی از واحدهایی است که خروجی دودکش آن به سیستم هوشمند پایش لحظه ای مجهز است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران