در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514354 تاریخ : 1399/03/25-09:05:51
,5,
رکوردشکنی مصرف برق در بهار

مصرف برق از مرز 55 هزارمگاوات هم فراتر رفت؛

رکوردشکنی مصرف برق در بهار

مصرف برق کشور روز گذشته در رکوردی کم سابقه در بهار از مرز 55 هزار مگاوات عبور کرده و به 55 هزار و 71 مگاوات افزایش یافت.

به گزارش بانک و صنعت، مصرف برق روز گذشته کشور در حالی از مرز 55 هزار مگاوات عبور کرد که این میزان پارسال 47 هزار و 199 مگاوات بود.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان داد: تفاوت میزان مصرف برق امسال و پارسال در همین بازه زمانی به هفت هزار 872 مگاوات رسیده که تفاوت بسیار معناداری است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور دمای هوا روند افزایشی خود را از روزگذشته آغاز کرده که همین موضوع بر روند افزایش مصرف برق اثر گذار شده است زیرا هرچه دمای هوا افزایش یابد، میزان استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر خواهد شد و این وسایل بالاترین میزان مصرف برق را به خود اختصاص می دهند.

درهمین زمینه سخنگوی صنعت برق گفت: امسال فرایندمدیریت مصرف برق در تابستان از دوجنبه کاهش ساعت کار و تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش دنبال می شود.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: کاهش ساعت کاراداری با همکاری استانداری های سراسر کشور امسال نیز دنبال شد و در تعداد زیادی از استان ها این امر محقق و ساعت های کار اداری با هدف مدیریت مصرف تقلیل یافت.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش (24تا 25درجه) راهکار دیگری برای کاهش بار شبکه برق در زمان اوج مصرف است که ضروری است همه دستگاه ها دقت لازم را دراین زمینه داشته و فردی را برای پیگیری آن منصوب کنند.

رجبی مشهدی گفت: نکته دیگر که دستگاه های اجرایی لازم است اعمال کنند آن است که یک ساعت زودتر از موعد تعطیلی نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند تا به این ترتیب هم بار اضافی بر شبکه تحمیل نشود و هم مصرف این دستگاه ها متعادل شود.

گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد روز گذشته میزان مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و 806 مگاوات رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران