بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520446 تاریخ : 1399/07/08-18:00:24
,25,
رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا

رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا

براساس جدیدترین گزارش بازار بورس فلزات لندن، بهای مس و آلومینیوم در بازارهای جهانی روند کاهشی به خود گرفته است.

به گزارش بانک و صنعت، به گفته کارشناسان افزایش شمار قربانیان بیماری کرونا که در حال حاضر از سطح یک میلیون تن در جهان فراتر رفته است، سبب بروز ابهام در خصوص آینده بازارهای جهانی شده و میزان تقاضا برای خرید کامودیتی ها را کاهش داده است.

گزارشها نشان می دهد در حال حاضر هر تن مس در بازارهای جهانی 6 هزار و 571 دلار و 50 سنت قیمت گذاری شده است.

این در حالیست که بهای طلای سرخ در هفته گذشته افزایش 30 دلاری را تجربه کرده بود و در سطح 6 هزار و 788 دلاری ایستاده بود.

در حال حاضر هر تن مس برای پیش فروش در معاملات سه ماه آتی 6 هزار و 584 دلار و 50 سنت قیمت گذاری شده است. این رقم در هفته گذشته 6 هزار و 762 دلار اعلام شد.

همچنین موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن در روز جمعه هفته گذشته منتهی به 21 شهریور ماه، با کاهش 675 تنی نسبت به روز پنجشنبه 20 شهریور همراه بوده و از 75 هزار و 550 تن به 74 هزار و 875 تن رسید که این مساله از رونق فروش فلز سرخ در بازارها حکایت دارد.

امروز سه شنبه هر تن آلومینوم نیز در بازارهای جهانی یک هزار و 737 دلار معامله شد.

این در حالیست قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، در مقایسه با آخرین معاملات انجام شده (جمعه 21 شهریور ماه)، 5.5 دلار به ازای هر تن معادل 0.3 درصد، افزایش یافت؛ به گونه ای که در جمعه 21 شهریور ماه، آلومینیوم یک هزار و 743 دلار و 50 سنت به ازای هر تن قیمت گذاری شد..

در حال حاضر هر تن آلومینوم برای پیش فروش در معاملات سه ماه آتی یک هزار و 737 دلار قیمتگذاری شده است.

رونق تولید بخش معدن وصنایع معدنی در ایران:

در ایران نیز آمارها از رونق تولید خبر می دهد. گزارشها نشان می دهد میزان تولید 5 قلم کالای منتخب بخش معدن وصنایع معدنی در مدت پنج ماهه ابتدایی امسال نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش عملکرد داشته است.

جداول آماری مورد بررسی مربوط به دوره فروردین لغایت مرداد ماه امسال حاکی است، تولید فولاد خام ( شمش)، کاتد مس، آلومینا، تولیدات فولادی، و شمش آلومینیوم خالص نسبت به دوره مشابه در سال 98 افزایش دارد که بیشترین میزان مربوط به شمش آلومینیوم خالص با 49.7 درصد و کمترین آن مربوط به آلومینا با 4.7 درصد ثبت شد.

تولید شمش آلومینیوم خالص در پنج ماهه نخست 99 به رقم بیش از 160.7 هزار تن رسید و در مقایسه با سال 98 که 107.3 هزار تن بود، افزایش 49.7 درصدی را نشان می دهد.

تولید فولاد خام ( شمش ) نیز در پنج ماهه ابتدایی امسال رقم بیش از 11 میلیون و 426 هزار تن را نشان می دهد و در مقایسه با مدت مشابه پارسال که رقم 10 میلیون و 576 هزار تن بود، رشد هشت درصدی را از آن خود ساخت.

تولیدات فولادی نیز در دوره این گزارش به رقم 9 میلیون و 472 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال که هشت میلیون و 867 هزار تن تولید شده بود، رشد 6.8 درصدی یافت.

کاتد مس تولید شده در پنج ماهه نخست امسال رقم بیش از 118.5 هزار تن را نشان می دهد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 111.7 هزار تن بود، 6.1 درصد افزایش دارد.

آمار مورد بررسی همچنین نشان از رشد تولید پودر آلومینا به میزان 4.7 درصدی در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر می دهد، امسال تولید این ماده معدنی به رقم بیش از 102.6 هزار تن رسید، در حالی که در پنج ماهه ابتدایی پارسال بالغ بر 98 هزار تن بود.

وزارت صنعت، معدن وتجارت در آمار پنج ماهه از افت تولید کنسانتره زغالسنگ در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 98 خبر داده که یک درصد ثبت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران