در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512578 تاریخ : 1399/02/21-17:51:20
,8,
روی خوش سهامداران به عرضه های دولتی

کفاش پنجه شاهی عنوان کرد؛

روی خوش سهامداران به عرضه های دولتی

مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام گفت: اعتماد مردم به بازار سرمایه نشان داد که تامین مالی از طریق بورس جذابتر و سریع تر از دیگر بازارها رخ می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، محمد کفاش پنجه شاهی با اشاره به واگذاری سهام دولتی در بورس گفت: عرضه سهام دولتی در بورس بازتاب مثبتی داشته است، اهالی بازار سرمایه بارها درخواست چنین اقدامی را به رئیس جمهور پیشنهاد داده بودند اما تا به حال مورد توجه قرار نگرفته بود.

وی افزود: عرضه شستا در بورس بازخورد بسیار بالا در میان سهامداران بازار سرمایه، مردم و رسانه ها داشت و به نظر می رسد عرضه های دولتی استقبالی فراتر از پیش بینی کارشناسان و مدیران را در پی دارد.

مدیر عامل کارگزاری خبرگان سهام ادامه داد: چنین استقبال مردمی از نخستین عرضه دولتی در بورس نیازمند شفافیت و دقت بیشتر مدیران شرکت ها است، چرا که حجم بالای مردم با آگاهی و دانش زیاد پرتفوی چنین شرکت هایی را نظاره می کنند و تصمیم بر خرید و فروش آن می گیرند.

کفاش پنجه شاهی با تاکید بر اینکه بورس بهترین بازار برای تامین مالی بلند مدت با ارقام بالا است، گفت: همیشه تاکید بر این بوده که تامین مالی بلند مدت باید از طریق بورس انجام شود اما تا کنون خود دولت نیز به درستی از این فرصت استفاده نکرده بود و عرضه شستا نشان داد که مردم به شفافیت این بازار اعتماد دارند و روی خوش نشان می دهند.

وی اظهار کرد: حضور شرکت های بزرگ در بازار سهام موجب حرکت بیشتر چرخه تولید می شود، زمانی که شرکت های بزرگ عرضه های پرقدرتی در بازار داشته باشند و تامین مالی مناسبی برایشان انجام شود، قطعا پروژه های بزرگی هم در کشور بهره برداری می شود که هم در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار است و هم موجب شکوفایی گام به گام اقتصاد می شود.

مدیر عامل کارگزاری خبرگان سهام خاطرنشان کرد: تجربه کشورهای توسعه یافته نشان داده که بازار سرمایه یک بال صعود اقتصاد است بنابراین گردش پول در بازارهایی همچون طلا، مسکن و ... که شفافیتی به میزان شفافیت بورس ندارند چندان در شرایط فعلی مرد استقبال قرار نمی گیرند و بهتر است با اعتماد به این بازار نقشی در صعود اقتصاد داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه عرضه سهام های دولتی گامی مثبت است اما یک شرط اساسی دارد، گفت: عرضه های دولتی نیازمند مدیریت دقیق و جدی است بنابراین اگر این اتفاق بیفتد نه تنها میزان پول تزریق شده حفظ می شود بلکه تامین مالی های بیشتری هم صورت می گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران