جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514141 تاریخ : 1399/03/20-10:12:14
,17,
رویداد جذب سرمایه در حوزه آب و انرژی برگزار شد

رویداد جذب سرمایه در حوزه آب و انرژی برگزار شد

رویداد جذب سرمایه در حوزه آب و انرژی، در ادامه سلسله رویدادهای دوشنبه های استارتاپی صبح روز گذشته با حضور 6 استارتاپ این حوزه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی کارن کراد، رویداد جذب سرمایه در حوزه آب و انرژی، در ادامه سلسله رویدادهای دوشنبه های استارتاپی صبح روز گذشته با حضور 6 استارتاپ این حوزه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. در این رویداد که تعدادی از سرمایه گذاران بصورت حضوری و برخی نیز بصورت آنلاین حضور داشتند، استارتاپ ها به منظور جذب سرمایه به ارائه پرداختند. گفتنی است؛ کارن کراد بعنوان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی، برگزار کننده این رویداد بود.

6 استارت آپ حوزه آب و انرژی ویژگی های محصول و مدل کسب و کار و نیازهای سرمایه گذاری خود را به سرمایه گذاران حاضر و وبیناری رویداد ارائه کردند. اولین استارتاپ، استارتاپ «نئوکسی» از شتاب دهنده «آبان» بود که در زمینه گندزدایی از آب به شکل شیمیایی و پکیج تولید سیپوکلریت سدیم، ایده خود را ارائه کرد. این محصول امکان تصفیه آب برای آشامیدن و استفاده در برخی صنایع مانند پتروشیمی را فراهم می کند. سرمایه مورد نیاز این طرح یک میلیارد و 850 میلیون تومان برای یک سال و ارائه سهام 20 درصدی شرکت است که این هزینه صرف توسعه دانش فنی محصول، نیروی انسانی و بازاریابی خواهد شد.

استارتاپ «مولکولارسیو» استارت آپ دیگری بود که ویژگی های پلتفرم را تشریح و میزان سرمایه گذاری مورد نیاز خود را 6 میلیارد و 300 میلیون تومان برای طرح تولید جاذب و کاتالیست اعلام کرد. محصول این استارتاپ برای حذف رطوبت و جداسازی ترکیبات از گاز در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی، سیمان و کشاورزی قابل استفاده است. ارزش سالانه این محصول در تجارت جهانی 16 میلیارد دلار و سهم ایران از این بازار 700 میلیون دلار است که شرکت های داخلی تنها 10درصد از بازار داخل را در اختیار دارند و باقی وارداتی است. تقاضای بازار این محصول 30 هزار تن در سال است و این استارتاپ در نظر دارد به تولید سالانه 500 کیلو برسد که درآمد روزانه آن 475 میلیون ریال خواهد بود.

استارتاپ بعدی «رایان» بود که در رویداد جذب سرمایه حوزه آب و انرژی ایده و نیاز سرمایه گذاری خود را ارائه کرد. این استارتاپ گجت های خانه هوشمند تولید می کند که شامل تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، سنسور نشت آب، شیر برقی، کلید و پریز و کنتور هوشمند از طریق BMS سیستم مدیریت ساختمان است. بازار هدف این محصول 100 میلیون دلار است و این استارتاپ در نظر دارد حداقل 4 درصد سهم بازار را در اختیار بگیرد که برای این امر نیاز به فروش 25هزار گجت هوشمند است. نیاز سرمایه گذاری این استارتاپ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام شده است و مهمترین مشتریان این حوزه شرکت ها، گروه ها و افراد فعال در حوزه خدمات خانه هوشمند، پیمانکاران برق ساختمان و انبوه سازان ساختمان هستند. استارتاپ «اکساند» از شتاب دهنده آبان نیز محصول خود برای مدیریت شیرابه های زباله های شهری و پساب صنعتی را به سرمایه گذاران معرفی کرد. این محصول باعث کاهش فاکتورهایی مانند BOD, COD, TSS در طیف کاملی از روش های مختلف از آب می شود. حجم بازار پیش بینی شده این استارتاپ 25 درصد تا سال 1404 است. سرمایه مورد تقاضای این استارتاپ یک میلیارد و 750 میلیون تومان برای یکسال و سهام 20 درصدی شرکت است که در توسعه دانش فنی محصول، نیروی انسانی و بازاریابی هزینه خواهد شد.

استارت آپ بعدی استارتاپ «MY HSE» بود که محصولی تحت عنوان کووید 19 تولید کرده است. این سامانه ابزاری برای تجمیع ریسک های جزئی جهت تامین ریسک کلی سازمان است. این محصول دارای مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و با تخمین میزان ریسک به مدیران گزارش ارائه می کند. همچنین در شناسایی ریسک ها به کارکنان مشاوره می دهد و در نهایت از طریق آن می توان گواهی عملکرد صادر کرد. این پلتفرم که برای شاغلان کارگاه های بالای 50 نفر طراحی شده، برای مدیریت ریسک 300 هزار کاربر هدفگذاری شده است. هزینه این پلتفرم برای فروش به 300 هزار کاربر 5 میلیارد تومان برآورد شده و بازگشت سرمایه آن 25 میلیارد تومان خواهد بود. این استارتاپ برای توسعه کار خود تقاضای سرمایه گذاری 4 میلیارد تومانی و فروش 35 درصد از سهام خود را ارائه کرده است.

پایان بخش ارائه نیازهای سرمایه گذاری، ارائه استارتاپ «انرکوین Enercoin» بود که ایده کاهش مصرف انرژی با راهکار اجرای سیاست تشویقی را معرفی کرد. از طریق این سامانه، کاربر در صورت مصرف کمتر انرژی دارای یک اعتبار دیجیتال در کیف پول دیجیتال خود خواهد شد. این اعتبار دیجیتال قابلیت نقد شوندگی و تبدیل شدن به دریافت خدمات در اکوسیستم را داراست. میزان مصرف بر اساس رفتار مصرف کنندگان تخمین زده می شود و کاهش 10 درصدی آن معادل 2.5 میلیارد دلار خلق ارزش برای دولت می شود. ارزش این استارتاپ 11 میلیارد تومان تخمین زده شده که نیازمند جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی است. 30 درصد سهام این استارتاپ نیز قابل عرضه است. این میزان سرمایه گذاری در طول 18 ماه بازگشت خواهد داشت. در اصل این پلتفرم واسط بین دولت و مصرف کننده نهایی قرار می گیرد و از تراکنش ها درآمدزایی می کند.

در پایان هر ارائه، برای پاسخ به سوالات سرمایه گذاران، پرسش و پاسخ برگزار شد و حضار بصورت حضوری و شرکت کنندگان از طریق تایپ در پلتفرم اسکای روم به طرح سوالاتشان از استارتاپ ها پرداختند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران