همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518611 تاریخ : 1399/06/10-11:52:23
,5,
رویای نفت 50 دلاری پیش از رسیدن به زمستان

نفت برنت 46 دلاری شد؛

رویای نفت 50 دلاری پیش از رسیدن به زمستان

حمایت دولت ها از اقتصاد باعث شده تا قیمت نفت با وجود رشد کند تقاضا، با افزایش قیمت در ابتدای معاملات هفته جاری همراه شود.

به گزارش بانک و صنعت، قیمت نفت که انتظار می رفت تا رسیدن زمستان به کانال 50 دلاری وارد شود، به نظر می رسد در هفته های آینده این سد قیمتی را بشکند.

تقویت قیمت ها در بازار نفت با قدرت در جریان است تا آنجا که در معاملات امروز نفت برنت با رشدی 0.6 درصدی به 46 دلار و 8 سنت در هر بشکه رسیده است. این در حالی است که قیمت نفت برنت در ماه آوریل (اوایل اردیبهشت ماه)، حدود چهار ماه پیش به 15 دلار در هر بشکه نیز رسید و کمتر کسی تصور بازگشت قیمت ها در این مدت کوتاه را داشت.

در آن زمان، قیمت نفت تحت فشار تولید افسارگسیخته تولیدکنندگان بزرگ مانند عربستان، روسیه و عراق و همچنین شیوع گسترده کرونا در جهان از بالای 60 دلار در هر بشکه به زیر 20 دلار سقوط کرده بود.

نفت شاخص آمریکا نیز شرایط نه تنها بهتری نداشت بلکه در روزهایی با قیمت منفی معامله شد. با این حال نفت شاخص آمریکا امروز (دوشنبه) با رشدی 0.3 درصدی به 43 دلار و 9 سنت در هر بشکه افزایش یافت.

سبد نفتی اوپک نیز با قیمتی 45 دلار و 81 سنتی، یک گام تا رسیدن به قیمت 46 دلاری فاصله دارد.

این قیمت ها نشان می دهد که بازار نفت با وجود تداوم ریسک شیوع کرونا اما به کاهش تولید نفت از سوی کشورهای اوپک پلاس واکنش مثبت نشان داده و به تعادل رسیده است اگرچه همچنان تکانه های اقتصادی و سیاسی می تواند این بازار را با افت و یا جهش قیمت همراه کند.

با این حال روند بازگشت تقاضا به سطوح پیش از شیوع ویروس کرونا در حالی که عرضه کافی وجود دارد، کند است، اما بسته های محرک اقتصادی سبب حمایت از قیمت نفت در بازارهای جهانی شد و قیمت شاخص برنت برای پنجمین ماه پیاپی در حال افزایش است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران