سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 465630 تاریخ : 1398/03/10-13:53:15
,8,
روند حرکتی بازارسهام صعودی است/ عملکرد واقعی بورس از پیش بینی ها بهتر بود

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان:

روند حرکتی بازارسهام صعودی است/ عملکرد واقعی بورس از پیش بینی ها بهتر بود

در حالی که دو ماه از ابتدای سال را پشت سر گذاشته ایم، عملکرد واقعی بازار سرمایه نسبت به پیش بینی های انجام شده در پایان سال 97 حدود 20 تا 25 درصد بهبود پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حمیدرضا مهرآور، مدیرعامل کارگزاری بانک سامان ضمن بیان مطلب فوق در خصوص روند یک ماه گذشته بورس و حرکت شاخص در روزهای آتی گفت: عملکرد شاخص بورس در دو ماه ابتدایی سال نسبت به رقم هایی که پیش بینی می شد بیش از 20 درصد بهبود داشت.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد بازار سرمایه همچنان فراتر از پیش بینی ها حرکت کند، گفت: بهبود عملکرد بازار سرمایه به چند دلیل محقق شد. اول آنکه بر اساس گزارش های مالی، درآمد فروش شرکت ها بیش از پیش بینی های انجام شده افزایش داشت. موضوع دیگر که طی چند روز گذشته بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داد بحث ارز نیمایی است، این شرایط به افزایش صادرات و سودآوری شرکت ها کمک می کند. همچنین بورس کشور از ریسک های سیاسی عبور کرده و اثر اخبار و شایعات کمرنگ شده است.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان با اشاره به اینکه کمرنگ شدن ریسک های سیاسی، نرخ ارز نیمایی و اطلاعات منتشر شده مثبت شرکت ها باعث شد تحلیلگران به این نتیجه برسند که قیمت های فعلی سهام مناسب است افزود: اکنون بازار سرمایه کشور به روند مثبت بازگشته و در مدار صعود قرار دارد. هرچند طی دو هفته گذشته بازار با نوسان روبرو بود اما بسیاری از کارشناسان در همان مقطع نیز بارها به سهامداران توصیه کردند از رفتارهای هیجانی دوری کنند و در فروش عجله نکنند. در حال حاضر نیز شاهدیم سهامدارانی که دو هفته گذشته تصمیم گرفتند به هر دلیلی از بازار خارج شوند دوباره برگشته اند و خرید می کنند.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان با تاکید بر اینکه مهمترین ریسک پیش روی بازار سرمایه تحریم ها و تنش های بین المللی بود، گفت: وضعیت شرکت ها نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده به نحوی که سودآوری آنها نسبت به دو سال قبل تقریباً سه برابر شده است.

وی ادامه داد: این نشان می دهد اقتصاد و شرکت های ما آن میزان اثر منفی که تصور می شد از تحریم ها نپذیرفته اند و هر کدام روشی برای عبور از شرایط تحریمی دارند. برخی از شرکت ها مصرف کننده داخلی دارند و اتفاقا با حذف رقبای خارجی رشد بالایی از فروش را تجربه می کنند. خوشبختانه صنایع صادرات محور  نیز  توانسته اند روش هایی را برای ادامه فروش پیدا کنند.

مهرآور افزود: ما نگرانی خاصی در رابطه با تحریم ها نداریم و در سال های گذشته هم توانسته ایم به خوبی از این شرایط عبور کنیم و اتفاقا از آنجا که تجربه گذشته را داریم عبور ما از تحریم نسبت به سال های گذشته سریع تر است.

وی به عملکرد آتی صنایع حاضر در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد صنایع صادرات محور به ویژه فولادی ها و پالایشی ها همچنان مورد اقبال سرمایه گذاران باشند. بانک ها نیز از ظرفیت خوبی برای رشد برخوردار هستند. همچنین چشم انداز عملکرد برخی شرکت های کوچک بورسی نیز بسیار روشن است.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان با تاکید بر اینکه نوسان بازار طی دو هفته گذشته صرفا به دلیل رفتارهای هیجانی رقم خورد و دلیل بنیادی نداشت عنوان کرد: سیاست مداران آمریکایی صحبت هایی می کنند که سیاسی است و مختص جهت دهی افکار عمومی و جنبه عملی ندارد. توصیه ما به سرمایه گذارانمان این است که بر اساس این اظهارات تصمیم نگیرند.

وی ادامه داد: باید به سهامداران توصیه کرد بر اساس تحلیل سهام بخرند. برخی از سرمایه گذاران نیز که از اطلاعات لازم برخوردار نیستند از طریق صندوق های سرمایه گذاری به بازار سرمایه وارد شوند. مدیران صندوق ها ثابت کرده اند که افراد توانمندی هستند و به طور کلی در ماه بازدهی قابل قبولی دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 219
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه