صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520111 تاریخ : 1399/07/04-16:44:46
,15,
«رومینگ ملی» چه تأثیری بر توسعه و هزینه شبکه ارتباطی داشت؟

در دهمین قسمت از ویدئوهای «ایران هوشمند» مشاهده کنید:

«رومینگ ملی» چه تأثیری بر توسعه و هزینه شبکه ارتباطی داشت؟

پروژه رومینگ ملی علاوه بر افزایش سطح پوشش ارتباطات، منجر به صرفه جویی در تجهیزات از طریق به اشتراک گذاری منابع سه اپراتور اصلی کشور شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دهمین قسمت از سری ویدئوهای «ایران هوشمند»، پروژه رومینگ ملی را مورد بررسی قرار داده است.

وقتی یک اپراتور خدمات شبکه خود را در اختیار مشترکان اپراتورهای دیگر قرار می دهد به این حالت رومینگ گفته می شود. در این حالت وقتی مشترکان تلفن همراه از محدود خدمات دهی شبکه اپراتور خودشان خارج می شوند به صورت خودکار امکان برقراری تماس و دریافت دیگر خدمات تلفن همراه را از طریق شبکه سایر اپراتورها دریافت می کند.
رومینگ ملی از خردادماه سال 1393 راه اندازی شد و توسعه و ارتقا کیفی خدمات تلفن همراه سرعت گرفت و قیمت تمام شده هم مشترکان کاهش پیدا کرد؛ چراکه با اشتراک زیرساخت های سه اپراتور تلفن همراه دیگر لازم نبود هر اپراتوری دکل و تجهیزات مجزا تهیه کند. با راه اندازی رومینگ ملی سطح پوشش هم به نحوه چشم گیری افزایش یافت.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران