صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 450780 تاریخ : 1397/12/15-10:54:11
,17,21,
روش افزایش حقوق ها برای سال آینده تغییر می کند

حسینی با انتقاد از روش افزایش حقوق در سال98:

روش افزایش حقوق ها برای سال آینده تغییر می کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید روش افزایش حقوق ها برای سال آینده باعث کاهش انگیزه نخبگان و مدیران می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش حقوق ها در سال 98، گفت: برای افزایش حقوق ها مبلغ 32 هزار میلیارد تومان  در نظر گرفته شده است اگر طبق مصوبه مجلس پیش برویم و به همه 400 هزار تومان بدهیم، حدود 24 میلیارتومان آن هزینه می شود، به عبارتی 8 هزار میلیارد تومان می ماند که باقی این مبلغ با ضریب 5 درصد به حقوق افزوده خواهد شد نه 10 درصد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این ضریب 5 درصدی برای حقوق های 2 میلیون تومانی بالغ بر 100 هزار تومان و برای حقوق  8 میلیونی 400 هزار تومان می شود، با این حساب افزایش حقوق کسی که 30 سال کار کرده با کارمند تازه کار یکی است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: با این روش در واقع کارمندی که یکسال کار کرده حقوق اش به یک نسبت با کسی که 30 سال سابقه کار و مدرک دکتری دارد، افزایش پیدا می کند که باعث کاهش انگیزه افراد سابقه دار می شود.

وی در این باره که حقوق یکی 500 هزار تومان و حقوق دیگری 800 هزار تومان افزایش پیدا می کند، بنابراین نسبت ها یکسان نیست، اظهار داشت: قانون برنامه ششم توسعه کل کشور حکمی درباره کاهش شکاف بین حقوق کارمند و مدیر دارد اما این حکم برای کسانی که سابقه کار یکسان دارند، است نه فردی که امروز استخدام می شود.

انتقاد از روش افزایش حقوق ها در سال 98

حسینی با بیان اینکه هنوز افرادی در دولت استخدام می شوند، گفت: این درست نیست که حقوق وزیر 800 هزار تومان افزایش پیدا کند و حقوق کارمند تازه استخدام شده در اولین سال کاری اش با افزایش 500 هزار تومانی مواجه شود.

این نماینده مجلس، در پاسخ به این سوال که شرایط افزایش حقوق سال 98 از روش پلکانی اعمال شده در سال جاری برای حقوق های بالا بهتر است، توضیح داد: در سال آینده  کسی که با افزایش 800 هزار تومان حقوق مواجه است باید 250 هزا تومان مالیات بدهد در حالی که فردی که حقوقش 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده معاف از مالیات می شود.

روش افزایش حقوق ها کمیته امدادی است

حسینی تاکید کرد: بلافاصله با اعلام نظر شورای نگهبان مجدد بررسی لایحه بودجه سال 98 در دستورکار قرار می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با توجه به نقدی که به روش افزایش حقوق ها وارد است، گفت: به نظر می رسد باید روش افزایش حقوق ها در سال آینده تغییر  و شیوه ای دیگر طراحی شود، پرداخت 400 هزار تومان روش کمیته امدادی است که باید تغییر کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران