در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517206 تاریخ : 1399/05/13-12:11:05
,5,
روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز صادر می شود

روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز صادر می شود

وزیر نفت گفت: گازرسانی به شهرها و روستاهای و همچنین صادرات گاز کشور به برکت توسعه پارس جنوبی انجام شده است و هم اکنون روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز صادر می شود.

به گزارش بانک و صنعت، بیژن زنگنه در آیین افتتاح گازرسانی به 77 روستا و آغاز به کار خط انتقال تقویتی جنوب مشهد از طریق ویدیو کنفرانس که امروز (دوشنبه) انجام شد، گفت: بیع متقابل در صنعت گاز در دوره وزارتم در دولت اصلاحات اجرا شد و نزدیک 5 میلیارد تومان برای گازرسانی روستاها و صنایع و نیروگاه‎ ها اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: تا پیش از آغاز دولت تدبیر و امید، حدود 14 هزار روستا گازرسانی شده بود اما از سال 92 تا کنون از 30 هزار روستا عبور کردیم و تا پایان سال به 33 هزار روستا می رسیم.

به گفته وزیر نفت، اکنون به طور متوسط 88 درصد جمعیت روستایی به شبکه گاز متصل هستند و کل جمعیت کشور که تحت پوشش گاز قرار دارند، نزدیک به 95 درصد است.

زنگنه تاکید کرد: از ابتدا نیز هدف گذاری برای اتصال 95 درصد جمعیت کشور به شبکه گاز انجام شده بود اما تا پایان دولت دوازدهم عدد فراتر خواهد رفت.

وی ادامه داد: این سطح از پوشش گسترده گازرسانی را در هیچ کجای دنیا نداریم. این یک زیرساخت مهمی است که مردم به خوبی حس می کنند.

وزیر نفت افزود: نکته دیگر اینکه در این دوره و پیش از آغاز از میانه سال 92 گروهی از افراد مسلط را انتخاب کردیم تا روش های مختلف تامین انرژی پایدار و مطمئن را برای روستاها مطالعه کنند.

وی گفت: با مشخص شدن میزان هزینه برای هر انشعاب، مشخص شد که روش گازرسانی از طریق خط لوله، اقتصادی ترین روش در مقایسه با برق، سی ان جی و ال ان جی است.

زنگنه ادامه داد: ما به این پول وفادار بودیم اما این طرح که تصویب شد بسیاری این کار را نمایشی می دانستند.

وی با اشاره به اینکه پولی برای اجرای گازرسانی روستایی دریافت نکردیم، افزود: تنها از مجلس اجازه گرفتیم تا آنچه که می سوزد و از بین می رود از محل حاصل از صادرات سوخت مایع، برای گازرسانی روستایی در نظر گرفته شود.

وزیر نفت گفت: دولت برنده بود زیرا مقدار زیادی فرآرده مایع برای صادرات به دست آورد و علاوه بر آن رضایتمندی مردم نیز حاصل شد تا با کاهش هزینه ها، رفاه بیشتری داشته باشند.

وی به آثار زیست محیطی اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: در چند سال آینده آثار زیست محیطی را خواهیم دید.

به گفته زنگنه گازرسانی روستایی، صدها هزار اشتغال ایجاد کرد زیرا تمامی تجهیزات ساخت ایران است و پیمانکاران نیز ایرانی هستند.

وی افزود: صنعت نفت در سخت ترین شرایط ایستاده و طرح های این صنعت نفت در شرایط تحریم و کرونا نه تنها تعطیل نشده بلکه طرح های جدید هم شروع شده است.

زنگنه ادامه داد: ما با تمام توان، امید و اشتیاق کارهایمان را برای توسعه کشور و خدمت به مردم به انجام می رسانیم.

وی گفت: گازرسانی به شهرها و روستاهای و همچنین صادرات گاز کشور به برکت توسعه پارس جنوبی انجام شده است و هم اکنون روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز صادر می شود.

وزیر نفت تاکیدکرد: ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی از 280 میلیون مترمکعب در سال 91 به 750 میلیون مترمکعب تا پایان امسال می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران