در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514283 تاریخ : 1399/03/22-15:48:31
,2,
روایت آمار از عملکرد بانک مسکن در پایان سال مالی 98

کارنامه عملکرد 14 ماهه بانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به سیل زدگان فروردین سال 98 نشان می دهد:

روایت آمار از عملکرد بانک مسکن در پایان سال مالی 98

کارنامه عملکرد 14 ماهه پرداخت تسهیلات به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته در22 استان کشور نشان می دهد: از میان استان های مختلف آسیب دیده، استان های کرمان، زنجان، سیستان و بلوچستان و گلستان بالاتر از 95% از اعتبار ابلاغی را برای پرداخت تسهیلات مصرف نموده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، بررسی جزییات کارنامه تسهیلات دهی بانک مسکن در حوزه حمایت از سیل زدگان فروردین ماه 98 حاکی از آن است که تا تاریخ 8 خردادماه سال جاری، با گذشت بیش از 14 ماه از روند پرداخت تسهیلات به سیل زدگان، از مجموع 950 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب، تا تاریخ مذکور معادل 87 درصد از اعتبار در قالب تسهیلات تخصیص پیدا کرده است.

آنطور که عملکرد مدیریت شعب بانک مسکن در استان های مختلف نشان می دهد از مجموع 22 استان تا تاریخ 8 خرداد ماه، استان های کرمان، زنجان، گلستان و سیستان و بلوچستان تقریبا معادل 100 درصد از اعتبار ابلاغی را برای پرداخت سه نوع تسهیلات بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی مصرف نموده اند. این موضوع نشان می دهد بانک مسکن در راستای حمایت از هموطنان سیل زده از هیچ کوششی فروگذار نکرده و همواره با تمام توان و آمادگی در راستای پرداخت تسهیلات به این گروه، تلاش کرده است.

همچنین گزارش عملکرد مدیریت شعب بانک مسکن در استان های مختلف نشان می دهد از 22 استان یادشده 17 استان بیش از 90 درصد اعتبار ابلاغی خود را به متقاضیان اخذ تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارات ناشی از سیل سال گذشته اختصاص داده اند.

مطابق با این گزارش، بانک مسکن از آغاز پروسه تسهیلات دهی به سیل زدگان تا هشتم خردادماه امسال مجموعا رقمی معادل 822 میلیارد و 862 میلیون و 400 هزار تومان تسهیلات به سیل زدگان کشور اعطا کرده که معادل 87 درصد از اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب بوده است. به این ترتیب رقمی معادل 127 میلیارد و 137 میلیون و 600 هزار تومان از اعتبار ابلاغی جهت پرداخت تسهیلات به سیل زدگان باقی مانده است. آنطور که این گزارش نشان می دهد تا هشتم خردادماه امسال، 38 هزار و 712 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

بانک مسکن از ابتدای وقوع سیل مذکور در بسیاری از استان های کشور، با آمادگی کامل جهت اختصاص کمک های نقدی و غیرنقدی و همچنین تخصیص اعتبار برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در کنار هموطنان آسیب دیده در استان های کشور بود. به طوری که تلاش اعتبار ویژه ای را برای کمک به آسیب دیدگان جهت بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی اختصاص دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران