جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447437 تاریخ : 1397/11/09-11:50:10
,17,
رمز ارز ملی باید جهانی باشد نه سازمانی

رمز ارز ملی باید جهانی باشد نه سازمانی

عضو هیات مدیره انجمن بلاک چین گفت: باید رمز ارز ملی قابلیت معامله جهانی داشته باشد نه اینکه صرفاْ یک سازمان را مامور تولید آن کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، سهیل نیکزاد عضو هیات مدیره انجمن بلاک چین در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت به طرح دغدغه و چالش های فعالان صنعت بانکی پرداخت و اظهار داشت: انچه باید بیشتر به آن توجه کرد این است که با فناوری چه کاری می توان کرد و چه تاثیری روی ساختار بانک‌ها? دولت ها و ... می گذارد.

 وی با بیان اینکه اولین کارکرد بلاک چین این است که نظام بانکی دنیا را با چالش رو به رو کرده است? افزود: این فناواری تغییرات جدی تری از آنچه ما بعنوان چالش های مواجه با بلاک چین بررسی خواهیم کرد? می گذارد.

 عضو هیات مدیره انجمن بلاک چین با اشاره به رمز ارزهای ملی گفت: رمز ارز در کشور ما شاید از معدن کاری هم سخت تر باشد. در این شرایط فیلتر و تحریم? رمز ارز هم معضل جدیدی شده است. ما تعارض های زیادی با سیستم های متمرکز فعلی داریم که برای استفاده از فناوری احتیاج به حمایت بانک مرکزی و دولت و ... داریم.

 نیکزاد ضمن تاکید براینکه بلاک چین جزو تکنولوژی هایی است که نیاز به طی کردن فرایند خاصی ندارد? تصریح کرد: رمز ارز ملی مدت های زیادی مطرح شد و امید کشور برای خروج از بحران ها بود ولی کم کم تبدیل به طرحی برای تقسیم منابع بین سازمان های داخلی شد. ولی باید اجازه بدهیم که رمز ارزی جهانی داشته باشیم تا همه از مزایای آن استفاده کنیم. نباید تولید رمز ارز را در اختیار یک سازمان خاص قرار دهیم.

 وی گفت: من الان ابزاری ساخته ام که هم تحریم را دور می زند هم فیلتر ها را! در این شرایط باید چه کار کنم؟ باید وضع فعالان صنعت بازبینی شود. که تلکیف فعالان این حوزه نیز مشخص شود.

 این فعال صنعت پرداخت در پایان عنوان کرد: در چند وقت اخیر زیر ساخت تراکنش های بین المللی از کشورهای دیگر به سمت ایران فیلتر بود و برعکس? در این ایام حواله ها به بهانه تحریم با گرانی چشم گیر صادر می شد در همین زمان بیت کوین رشد خوبی داشت و بی آنکه تحریم ها روی ارزشش تاثیر بگذارد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران