جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522269 تاریخ : 1399/08/12-15:02:16
,11,
رفع نواقص مسکن مهر تازه افتتاح شده در پردیس

رفع نواقص مسکن مهر تازه افتتاح شده در پردیس

همزمان با تحویل واحدهای افتتاح شده مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس و پرند، رفع نواقص واحدها و عملیات اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی این شهرها در حال انجام است؛ پیمانکاران مسکن مهر پرند قول داده اند که تمامی واحدها را تا پایان امسال تحویل دهند. در پردیس هم بجز واحدهای دارای معارض و آن تعداد که اخیرا آغاز شده مابقی تا پایان امسال به متقاضیان تحویل می شود.

به گزارش بانک و صنعت، مطابق آخرین آمار از 83 هزار واحد مسکن مهر پردیس تا کنون 60 هزار واحد افتتاح شده است. جدیدترین واگذاری مسکن مهر پردیس در روز یکم آبان ماه به تعداد 14 هزار واحد بود که در حال حاضر روند رفع نواقص جزئی و تحویل آپارتمانها به صاحبانشان در انجام است. آنطور که سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفته تا پایان امسال تمامی واحدهای مسکن مهر بجز آن تعداد که ساخت آنها اخیرا آغاز شده یا دارای معارض حقوقی هستند تحویل متقاضیان خواهد شد.

درخصوص زیرساختهای پردیس نیز هدایت اواخر شهریورماه از دریافت مبلغ 280 میلیارد تومان از تسهیلات هزار میلیارد تومانی بانک مسکن برای تکمیل پروژه های مسکن مهر این شهر جدید خبر داد. او با اشاره به اینکه تاکنون 700 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت عمران شهر جدید پردیس برای تکمیل پروژه های مسکن مهر هزینه کرده ایم، عنوان کرد: تا به امروز بالغ بر هزار و 300 میلیارد تومان کار عمرانی در پردیس انجام داده ایم که این میزان به جز پروژه های مشارکتی است که در پردیس دنبال می کنیم.

گفتته می شود در کنار آسفالت و تکمیل معابر شهر جدید پردیس، قرار است در سال جاری چهار مدرسه در فاز 8 اجرا شود.

عملیات آغاز پروژه مترو تهران - پردیس هم پس از انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) قرار است امسال محقق شود. زمان اجرای پروژه 5 سال تخمین زده می شود.

مسکن مهر پرند امسال تمام می شود؟

طولانی شدن پروژه مسکن مهر در پردیس و پرند، نارضایتی متقاضیان را در پی داشته است. از جمله دلایل تطویل اجرای واحدها می توان به فضای دلالی و عدم تکمیل آورده از سوی برخی متقاضیان، نوسانات اقتصادی، افزایش نرخ ارز، رشد قیمت مصالح ساختمانی و عدم انجام تعهدات دستگاههای خدمات رسان برای انشعابات آب و برق و گاز اشاره کرد. با اینکه چند سالی است در پرند عمده واحدها به مرحله نازک کاری رسیده اند، عموما معطل نصب انشعابات هستند.

در شهر جدید پرند هم از حدود 90 هزار واحد مسکن مهر 10 هزار واحد باقی مانده که 7000 واحد مربوط به پروژه کیسون و 3000 واحد در دیگر نقاط شهر است. پیمانکاران جدول زمان بندی ارایه کرده و قول داده اند که تا پایان سال تمامی واحدها را تحویل می دهند.

خدمات زیربنایی و روبنایی پرند هم نسبت به سالهای گذشته بهتر شده است. بر اساس قول محسنی بندپی استاندار تهران و منوط به تفاهم بین شهرداری تهران، شهرداری پرند، شرکت عمران و وزارت راه و شهرسازی، مترو فرودگاه امام (ره) به شهر جدید پرند تا خردادماه سال آینده تکمیل می شود. هزینه ساخت مترو به مبلغ 700 میلیارد تومان از سوی شرکت عمران پرند تقبل شده و هم اکنون ایستگاه این خط توسط شرکت مترو تهران فعال شده است.

از طرف دیگر طی سالهای اخیر پروژه هایی اجرا شد که از آن جمله می توان به دو بانده شدن کمربندی شمالی پرند اشاره کرد. احداث دهها مدرسه، مسجد، چند باب کلانتری و آتش نشانی، چندین پارک و یک ورزشگاه 5000 نفری افتتاح هم از دیگر اقدامات است. برای دهه فجر امسال نیز قسمت جنوبی پارک مشاهیر که حدود 20 هکتار است، یک ایستگاه آتش نشانی، دو پارک و یک باب کلانتری افتتاح خواهد شد. همچنین شش باب مدرسه، چهار مسجد، دو مرکز حوزه مقاومت بسیج، دو ایستگاه آتش نشانی و پنج پارک در دست طراحی و اجرا است. ساختمان تالار شهر نیز به مسابقه گذاشته شده که برنده نهایی اعلام و پروژه آغاز می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران