سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 453102 تاریخ : 1398/01/27-10:04:02
,17,
رفع مشکلات بنگاهها دراستان های سیل زده در اولویت ستاد تسهیل

معاون امور صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید‌ کرد:

رفع مشکلات بنگاهها دراستان های سیل زده در اولویت ستاد تسهیل

اولین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال جدید با محوریت بازنگری و اصلاح ضوابط و مقررات موجود در جهت بهبود قوانین و مقررات مخل تولید و سیاستگذاری و تهیه قوانین و مقررات حمایتی، تسهیل گر، پشتیبان تولید و سرمایه‌گذاری مولد برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و ضرورت ایجاد بسترهای مناسب برای صیانت از سرمایه‌گذاران و صنعتگران اظهارداشت: در سال جدید بررسی وضعیت تولید، وضعیت زیرساختها (نظیر شهرکهای صنعتی) و رفع مشکلات بنگاهها دراستان های سیل زده در اولویت ستاد تسهیل قرار دارد.

وی در ادامه شفاف سازی و اطلاع رسانی قوانین، مصوبات و مقررات حوزه تولید برای آگاهی تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی را یکی از برنامه های این ستاد اعلام واظهار‌کرد: در سالی که با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری‌شده است، ایجاد هماهنگی و هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاههای ملی به منظور هدایت و انسجام تصمیم‌گیری در حوزه تولید بسیار حایز اهمیت است و این ستاد در افزایش هم افزایی بین دستگاه ها بسیار تاثیرگذار است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه حل و فصل مشکلات بنگاههای تولیدی اعم از کوچک، متوسط و بزرگ در کارگروه های استانی با تفویض اختیارات دستگاههای ملی به سازمانهای استانی را از دیگر برنامه های این ستاد برشمرد و افزود: در این ستاد سعی براین است که از تمام ظرفیت های قانونی و مقرراتی موجود استفاده شود. و در جهت بهبود وضعیت تولید کشور عملیاتی کردن آنها مانند احکام مرتبط در قانون بودجه 98، قانون حداکثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل، قانون رفع موانع تولید، قانون بهبود فضای کسب و کار و ... تسریع گردد.

گفتنی است در اولین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، با هدف ارتقای تولید و اشتغال در سال "رونق تولید مواد 167 و 186 قانون مالیات های مستقیم ، ماده 5 قانون اصلاح چک ، ماده 22 قانون رفع موانع تولید ، مواد 41 و 54 قانون تامین اجتماعی با حضور اعضا مورد بررسی قرار گرفت پیشنهادات و نظرات مطروحه در این نشست با محوریت تسهیل فرآیند تولید، به تصویب رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 167
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه