بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520459 تاریخ : 1399/07/09-10:29:11
,2,
رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سراسر کشور توسط بانک توسعه صادرات

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سراسر کشور توسط بانک توسعه صادرات

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمت رفع تعهد ارزی به تمامی صادرکنندگان خبر داد و گفت: ارائه خدمت رفع تعهد ارزی منحصر به مشتریان بانک نیست.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، دکتر علی صالح آبادی افزود: در کنار اعطای تسهیلات، تعهدات، ضمانت نامه ها و ارائه خدمات متنوع بانکی، رفع تعهد صادراتی نیز جزو خدماتی است که اگزیم بانک ایران به صادرکنندگان سراسر کشور ارائه می­دهد.
وی اظهار داشت: رفع تعهد ارزی از صادرکنندگان علاوه بر اینکه وظیفه ذاتی بانک توسعه صادرات است، عامل موثری در جذب منابع برای بانک و تخصیص آن به بخش واردات محسوب می­شود.
عضو هیات عامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: آنچه محرز بوده این است که صادرکنندگانی که به رفع تعهد صادراتی خود پایبند هستند، کماکان از حمایت و خدمات بانک توسعه صادرات ایران برخوردار خواهند بود و در مورد آن دسته از مشتریانی که بخشی از تعهد صادراتی خود را ایفا نکرده اند، لازم است شعب مشکلات صادرکنندگان را به دقت بررسی کرده و مشاوره های لازم را جهت رفع مشکل به ایشان ارائه کنند.
وی تصریح کرد: به نظر می رسد عمده چالش صادرکنندگانی که نتوانسته اند به صورت کامل رفع تعهد ارزی کنند، عدم اشراف به روند ثبت در سامانه، معاملات ریالی با کشورهای هدف صادراتی اعم از عراق و افغانستان و یا عدم پیگیری لازم برای ثبت رفع تعهد صادراتی بوده و لازم است در این گونه موارد بانک به مشتریان خود کمک کند.
صالح آبادی در پایان اظهار داشت: شعب بانک توسعه صادرات ایران باید تا قبل از اعمال محدودیت­های بیشتر بانک مرکزی برای صادرکنندگانی که تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند، به روش­های مختلف مشتریان را در این خصوص تفهیم کرده و به روند ایفای تمام و کمال تعهد ارزی صادرکنندگان به کشور کمک کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران