در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517866 تاریخ : 1399/05/25-17:35:38
,10028,
رفع تصرف یک هزار و 741 فقره اراضی ملی و منابع طبیعی

سرهنگ عباس نژاد تشریح کرد

رفع تصرف یک هزار و 741 فقره اراضی ملی و منابع طبیعی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری به تشریح اقدامات و عملکرد این یگان در چهار ماهه نخست سال 99 پرداخت.

به گزارش بانک و صنعت، سرهنگ علی عباس نژاد در تشریح جزئیات مربوط به اقدامات انجام شده یگان حفاظت سازمان جنگل ها در چهار ماهه اول سال جاری اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی همکاران، جوامع محلی و سایر سازمان ها و نهادهای دولتی و مردمی، هزار و 689 فقره اطفا حریق در سطح 18 هزار و 620 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور انجام شده که در نوع خود اقدام ارزشمندی در حراست از منابع طبیعی محسوب می شود.

این مقام انتظامی افزود: در این مدت با اجرای 2 هزار و 504 فقره گشت هدفمند و حضور به موقع، از تصرف 2 هزار و 282 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی کشور جلو گیری و با متعرضان برخورد قانونی شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، حفاظت مؤثر از منابع طبیعی کشور را به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه های توسعه پایدار ضروری دانست و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) بر لزوم توجه و اهتمام بیشتر در حفاظت و حراست از منابع طبیعی، تحقق این مهم را در گرو انسجام و مشارکت درون و برون سازمانی و برخورد قاطع و مؤثر قوه قضائیه با دست اندازان به انفال دانست.

این مقام انتظامی به افزایش 32 درصدی تشکیل پرونده های مرتبط در حوزه تخلفات و جرایم منابع طبیعی در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 98 اشاره کرد و گفت: در این خصوص طی 4 ماهه نخست سال جاری 13 هزار و 684 فقره پرونده و در مدت مشابه آن طی سال 98 تعداد 10 هزار و 321 فقره پرونده تشکیل شده است.

سرهنگ عباس نژاد خاطرنشان کرد: در بخش مهم و قابل توجه دیگر 5 هزار و 545 فقره پرونده با موضوع تخریب و تصرف اراضی ملی به مساحت 23 هزار و 450 هکتار و 158 فقره پرونده در خصوص کوره های زغال در این مدت تشکیل و مراتب برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضائی ارجاع شده است.

وی با اشاره به همکاری و تعامل مطلوب بین قوه قضائیه و یگان حفاظت سازمان جنگل ها افزود: در همین مدت هزار و 741 فقره حکم قضائی خلع ید، رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی به مساحت 4 هزار و 504 هکتار با همکاری مشترک یگان حفاظت، مراجع قضائی و انتظامی اجرایی شده است.

سرهنگ عباس نژاد با اشاره به جدیت نیروهای یگان حفاظت و نیروهای مردمی در حراست از اراضی ملی عنوان کرد: در جریان اطفا حریق منابع طبیعی 22 نفر از نیروهای یگان و 6 نفر از نیروهای مردمی مصدوم و 3 نفر از دوستداران طبیعت نیز جان خود را از دست داده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به دریافت 33 هزار و 688 فقره گزارش مردمی در 4 ماهه نخست سال، بر نقش محوری مردم و جوامع محلی در پیشگیری و اطفا حریق و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و متخلف اشاره و تاکید کرد.

سرهنگ عباس نژاد با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته و تاکید رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر مشارکت تمامی ارکان سازمانی در امر حفاظت از منابع طبیعی اظهار امیدواری کرد: با تحقق برنامه های تدوین شده برای سال جاری و سال های آینده، شاهد کاهش جرایم و تخلفات در این حوزه و محافظت بیشتر و مؤثر از منابع طبیعی باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران