صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522184 تاریخ : 1399/08/11-16:15:14
,11,16,
رضایت 73 درصد از مردم از فعالیت سازمان هواشناسی/ نقش پیش بینی های هواشناسی در کاهش حوادث

وزیر راه و شهرسازی در پنجاه و پنجمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور مطرح کرد

رضایت 73 درصد از مردم از فعالیت سازمان هواشناسی/ نقش پیش بینی های هواشناسی در کاهش حوادث

وزیر راه و شهرسازی بر نقش سازمان هواشناسی در کاهش حوادث طبیعی در کشور تأکید کرد و خواستار استفاده از ادبیات درست در اخبار هواشناسی شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در پنجاه و پنجمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور، گفت: به کوری چشم دشمنان، روند سازندگی و پیشرفت در کشور رو به رشد و صعودی است و به رقم همه مزاحمت هایی که ایجاد می شود، جمهوری اسلامی ایران از مسیر استقلال خود که شهیدان بر آن تأکید می کردند خارج نخواهد شد و آرزوهای دشمنان به گور خواهد رفت.

وی در جمع مدیران سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: این کشور بر اساس احکام الهی عمل می کند و مطابق انتخاب مردم این سرزمین که راه سعادت را انتخاب کردند، خواسته مردم این است که دست از اصول کشیده نشود و برای پیشبرد، اهداف کشور ادامه داده شود.

اسلامی یادآور شد: هر جا که مدیران و نیروهای انسانی کشورمان با شور و علاقه وارد شدند، توانستند کاری انجام داده و آن را به پیش برند که همین موضوع، باعث شده تا اقدامات، مصمم وار انجام شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاورد سازمان هواشناسی کشور در زمان تصدی تاج بخش اظهار کرد: طبق گزارش هایی که ارائه شد، حدود 73 درصد از مردم از فعالیت و خروجی سازمان هواشناسی کشور رضایت دارند.

وی افزود: اخیراً رئیس جمهوری اعلام کردند که پیش بینی های سازمان هواشناسی توانسته حوادث را در کشور کاهش دهد و این موضوع باعث شده تا مردم در برابر رخدادها غافلگیر نشوند. این مهم ترین موضوع در سال 98 بوده است.

اسلامی عنوان کرد: لازم است که از فعالیت های مدیران سازمان هواشناسی کشور تقدیر شود و در حافظه تاریخ به عنوان یک رویداد مهم به یادگار بماند.

وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم گفت: به ریاست سازمان هواشناسی تأکید کردم که حتماً در اخبار هواشناسی، از ادبیات درست استفاده شود؛ به طوری که ادبیات هشدار هواشناسی با اخبار عادی متفاوت باشد.

وی تصریح کرد: اخبار سازمان هواشناسی باید دقیق، کیفی و صحیح باشند. برای تحقق این مهم، لازم به سامانه به روز و تحلیل مناسب است.

وی با یادآوری از اینکه شادابی و پویایی سازمان هواشناسی کشور قابل به رخ کشیدن به جهانیان است، افزود: اکنون به مرحله ای رسیده ایم که بازسازی های ناشی از حوادث به یکسال رسیده است. قبلاً نیز تخریب وجود داشت؛ اما بازسازی آن ها خیلی طولانی می شد، ولی در حال حاضر همگی شاهد هستیم که وقتی خرابی رخ می دهد، بلافاصله بازسازی ها شروع می شود.

اسلامی تأکید کرد: نکته کلیدی این است که در سازمان هواشناسی هم در مسائل انسانی و هم در مسائل فنّاوری مشغول بازسازی هستیم تا آنچه مورد نیاز برای تشخیص باران و سیل است، فراهم شود و بتوانیم در خصوص حوادث اقلیمی و کشاورزی و دیگر موارد پیش بینی ها را انجام دهیم. بدین طریق مردم و مسئولان می توانند بر اساس آگاهی از آنچه قرار است رخ بدهد، برنامه ریزی کنند و غافلگیر حوادث نشوند.

وی گفت: لازمه این کار انتشار اطلاعات با کیفیت است تا کسی نتواند در آنچه سازمان هواشناسی منتشر می کند، تردید داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران