در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512114 تاریخ : 1399/02/14-12:51:08
,15,
رشد 8.4 درصدی آی .سی .تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه

رییس سازمان ملی بهره وری:

رشد 8.4 درصدی آی .سی .تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه

رییس سازمان ملی بهره وری ایران درباره وضعیت بهره وری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: این بخش در دو سال نخست برنامه ششم توسعه 8.4 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان ملی بهره وری، «فاطمه پهلوانی» در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت بهره وری بخش ICT را بررسی کردند.

در این جلسه رییس سازمان ملی بهره وری آخرین اطلاعات و داده های مربوط به وضعیت بهره وری در سطح کلان، بخش های اقتصادی و مقایسه های منطقه ای را ارایه کرد.

وی گفت: بخش ICT با وجود دستیابی به رشد متوسط 8.4 درصد بهره وری کل عوامل تولید در دو سال نخست برنامه ششم که فراتر از میزان 6.5 درصد هدفگذاری شده برای این بخش بود، با کاهش میزان نهاده ها همراه بوده که این امر به ویژه با توجه به اهمیت این حوزه در ارتقای بهره وری کل اقتصاد قابل توجه و نیازمند ارائه راهکار مناسب است.

پهلوانی اظهار داشت: با توجه به نقش قابل توجه حوزه فناوری اطلاعات در ارتقای بهره وری اقتصاد و اهداف پیش بینی شده برای رشد ارزش افزوده و بهره وری بخش ICT در قانون برنامه ششم توسعه، اهمیت تصمیم گیری و سیاست گذاری دقیق در بهبود عملکرد بهره وری دستگاه و بخش متبوع را آشکار می کند.

در ادامه «محمدجواد آذری جهرمی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن توجه ویژه به این نکته، دستور بررسی موضوع و آمار و اطلاعات مربوطه که نمایانگر روند کاهشی سرمایه گذاری در بخش ICT است را صادر و از کمیته بهره وری خواست تا با تعامل و همراهی بیشتر با سازمان ملی بهره وری ایران، خلاءهای آماری مراکز تولید داده در کشور را بررسی کنند.
در پایان، بهروز محمودی، سرپرست معاونت راهبری بهره وری سازمان ملی بهره وری ایران شرح مختصری از گام های ده گانه راهنمای اجرایی ماده (5) برنامه ششم، عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص و برنامه های پیش روی سازمان برای راهبری دستگاه های اجرایی کشور به منظور دستیابی به اهداف این ماده قانونی و بند (د) تبصره (21) قانون بودجه سال 1399 کل کشور ارایه کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران