صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518925 تاریخ : 1399/06/15-13:36:32
,17,
رشد 77 درصدی تحویل مسکن مهر تعاونی ها در دولت تدبیر و امید

معاون وزیر تعاون اعلام کرد:

رشد 77 درصدی تحویل مسکن مهر تعاونی ها در دولت تدبیر و امید

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 840 هزار تعاونی مسکن مهر در کشور وجود دارد، گفت: 14 درصد مسکن مهر متقاضیان در دولت قبل تحویل داده شد و در دولت تدبیر و امید این رقم با رشد 77 درصدی به 91 درصد رسید.

به گزارش بانک و صنعت، «محمد کبیری» روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تعاون اظهارداشت: کمتر از 10 درصد تعاونی های مسکن در کشور مشکل دارند و بسیاری از افراد در شرایط تورمی از طریق این تعاونی ها صاحب خانه شدند.

وی افزود: 740 هزار پرونده مسکن مهر در کشور داشتیم که این رقم به 14 هزار هزار پرونده کاهش یافته است.
معاون تعاون وزیر تعاون اطهارداشت: اقتصاد تعاون و فعالیت تعاونی منحصر به جغرافیای کشور نیست و سه میلیون تعاونی با 280 میلیون نفر در سراسر جهان فعالیت می کنند و در کشور ما 94 هزار تعاونی با 10 میلیون عضو و یک میلیون و 700 هزار شغل فعالیت می کنند.

معاون وزیر تعاون تاکید کرد: یکی از بهترین راه های مبارزه با آثار منفی رکود تورمی، توسعه تعاونی ها و تجمیع سرمایه های خرد است و در روزهایی که سرمایه مردم در بازار ارز، طلا و سرمایه که ریسک بالایی دارند هزینه می شود با اعمال مشوق ها می توان آنها را به بخش تعاون رهنمون کرد.

کبیری در خصوص توسعه کمی تعاونی ها گفت: 94 هزار تعاونی تولید، توزیع و خدمات در کشور فعالیت می کنند که 25 هزار تا از این تعاونی ها در دولت تدبیر و امید تشکیل شده است.

وی افزود: در راستای توسعه کیفی و توانمندی تعاونگران، بودجه سال 98 نسبت به سال 96 در این بخش 12 برابر افزایش یافت و میزان تسهیلات بانک توسعه تعاون در سال 98 نسبت به سال 96 دو برابر شد و سقف صدور ضمانت نامه برای سرمایه گذاری در تعاون 75 درصد افزایش یافت و از 12 میلیارد تومان به 21 میلیارد تومان رسید.

معاون وزیر درباره اقدامات معاونت متبوع خود در بخش شفافیت گفت:سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون در راستای شفاف سازی و دولت الکترونیک راه اندازی شد تا تعاونی ها به اتاق شیشه ای تبدیل شوند و اعضا آنها بر فعالیت مدیران نظارت داشته باشند و در این راستا اهداف نظارتی بر بخش تعاون 12 برابر افزایش یافت.

وی افزود: پیش از این برای صدور مجوز شرکت تعاونی نیاز به مراجعات مکرر حضور بود، اما اکنون بدون نیاز به مراجعه حضوری، زمان صدور مجوز از 70 روز به 10 روز کاهش یافته است.

کبیری درباره نوآوری در بخش تعاون نیز گفت: 10 مرکز نوآوری برای حمایت از تعاونی های دانش بنیان و استارت آپ هایی که خروجی تعاونی دارند فعالیت دارند و مهرماه امسال مرکز ملی نوآوری ایران (منتا) افتتاح می شود.

معاون وزیر درباره اقدامات معاونت تعاون وزارت تعاون گفت: صندوق های خطرپذیر و جسورانه با سهم 49 درصد دولت و 51 درصد تعاونی ها به زودی راه اندازی می شود و طرح های تعاونی قابل انجام ظرف 2 تا پنج سال را در اولویت ضمانت قرار می دهیم.

وی ادامه داد: خط اعتبار برای تعاونی های زنان و گروه های توان یاب با 8 تا 12 درصد درنظر گرفته شده است. همچنین صدور ضمانت نامه سرمایه گذاری برای تعاونی های زنان تا سقف 500 میلیون تومان و برای شرکت های تعاونی شهرستانی تا 12 میلیارد تومان و برای تعاونی های مسکن تا 150 میلیارد تومان در نظر گرفته می شود.

کبیری از بهره برداری 383 طرح تعاونی در هفته تعاون با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومان و ظرفیت اشتغالزایی 26 هزار اشتغال به صورت همزمان در کشور خبر داد.

در ادامه این نشست «عزیزالله مهدیان» مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: میزان تسهیلات بانک توسعه تعاون در حال حاضر 1750 میلیارد تومان بود، در حالی که این رقم در گذشته 200 میلیارد تومان بود که هم اکنون هشت برابر شده است.

وی افزود: سپرده های مردمی در بانک توسعه تعاون از 2500 میلیارد تومان در گذشته، اکنون به 25 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون نرخ تسهیلات توسعه تعاون را چهار درصد برای قرض الحسنه، 6 درصد برای اشتغال روستایی و تا 18 درصد برای سایر موارد طبق مصوبه شورای پول و اعتبار عنوان کرد.

همچنین در این مراسم، «مهدی حسین نژاد» مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت: این صندوق برای پرکردن خلاء وثیقه برای تعاونگران است و تاکنون سه هزار میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونگران صادر کرده که کارمزد این ضمانت نامه ها نصف میزان کارمزد شبکه بانکی است.

وی افزود: سقف ضمانت نامه ها از یک و نیم میلیارد تومان به 21 میلیارد تومان افزایش یافته که بر مبنای سیستم اعتبارسنجی به تعاونگران واگذار می شود و از سه هزار میلیارد تومانی که ضمانت نامه صادر شده حتی یک ریال هم سوخت نشده است.

حسین نژاد اظهارداشت: برای شرکت های تعاونی زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته ضمانت می دهیم. برای جوانان، شرکت های دانش بنیان و تعاونی های برتر تا سقف یک و نیم میلیارد تومان ضمانت نامه صادر می شود.

به گفته وی، سرمایه صندوق ضمانت صادرات امسال از محل سود انباشته 45 میلیارد تومان اضافه می شود که این رقم 30 درصد سرمایه قبلی است که اضافه شده و در حال ثبت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران