صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521004 تاریخ : 1399/07/19-12:48:48
,5,
رشد 65 درصدی بارش ها در سال آبی جدید

رشد 65 درصدی بارش ها در سال آبی جدید

میزان بارش های کل کشور از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه 99 تا پیان شهریور1400) تا هیجدهمین روز مهرماه درحالی به رقم 4.9 میلی متر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشدی 65درصدی را نشان می دهد.

به گزارش بانک و صنعت، میزان بارش های کل کشور در بازه زمانی ابتدای مهرماه 98 تا هیجدهم روز همان ماه سه میلی متر بود. این در حالی است که میزان بارش ها در 18 روز نخست سال آبی جدید، 4.9 میلی متر برآورد می شود. این حجم از بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا هیجدهمین روز نسبت به متوسط دوره بلند مدت 52 ساله نیز با رشد 26 درصدی همراه شده است.

وضعیت بارش در حوضه های اصلی 6 گانه کشور نشان می دهد که حوضه آبریز دریای خزر 28.1 میلی متربارندگی دریافت کرده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته(98-99) که 5.6 میلیمتر بارندگی داشته بارشد 401 درصدی روبرو شده است.

میزان بارش در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان هم از ابتدای سال آبی جاری تا روز هیجدهم مهرماه 1.4 میلی متر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه پارسال (4.8 ) رشد منفی 72 درصدی را نشان می دهد.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم از ابتدای مهرماه تا هیجده مهر 11.7 میلی متر بارش دریافت کرده است.

حوضه آبریز فلات مرکزی هم از ابتدای سال آبی(ابتدای مهرماه) تا هیجدهم آن 2 میلیمتر بارش را تجربه کرده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی پارسال که 1.8 میلیمتر بوده رشد 13درصدی رانشان می دهد.

وضعیت بارش در حوضه مرزی شرق در هیجده روز ابتدایی سال آبی جدید به گونه ای دیگر رقم خورده به طوری که در این بازه زمانی هیچ بارشی در این حوضه ثبت نشده و این درحالی است که در مدت مشابه سال آبی گذشته این حوضه 3.6 میلی متر بارندگی داشته که نشان از رشد منفی 100درصدی بارش دارد.

میزان بارش ها در حوضه آبریز قره قوم هم متفاوت از دیگر حوضه ها است به طوری که از ابتدای سال آبی جاری تا هیجدهم مهرماه در این حوضه 5.3 میلیمتر بارندگی رخ داده و این درحالی است که میزان بارش های آن در مدت مشابه پارسال 0.1 میلیمتر بوده که رشد 6664 درصدی را نشان می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران