صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521008 تاریخ : 1399/07/19-13:03:38
,17,
رشد 57 درصدی تولید گوشت قرمز در شهریور ماه

رشد 57 درصدی تولید گوشت قرمز در شهریور ماه

براساس اعلام مرکز آمار در شهریور سال جاری 40 هزار تن گوشت قرمز تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک و صنعت، مرکز آمار نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ماه سال جاری را منتشر کرد.

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های رسمی کشور در این دوره در مجموع 40 هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با 23 هزار و 600 تن، 59 درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با 12 هزار و 900 تن، بز و بزغاله با 2 هزار و 800 تن و سایر انواع دام با 734 تن، به ترتیب 32.2 درصد، هفت درصد و 1.8 درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور 1399 با ماه مشابه سال 1398، نشان دهنده افزایش 57 درصدی مقدار تولید گوشت قرمز است. مقدار تولید گوشت در شهریور 1399 نسبت به ماه مشابه سال 1398 برای گوسفند و بره 59 درصد، برای بز و بزغاله 40 درصد، برای گاو و گوساله 61 درصد، برای گاومیش و بچه گاومیش 100 درصد افزایش، و برای شتر و بچه شتر 35 درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می دهد که مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور 1399 نسبت به مرداد 1399 در حدود 7.8 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها نیاز کشور به گوشت قرمز سالیانه نزدیک به یک میلیون تن است که بخش عمده آن از تولید داخلی و نزدیک 10 درصد از محل واردات تامین می شود. این در حالی است که اکنون جمعیت دام سبک و سنگین حدود 80 میلیون راس است.

از اواسط تیرماه امسال خرید تضمینی چهار هزار تن گوشت قرمز گوساله توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای حمایت از تولیدکنندگان دام سنگین شروع شده است. رییس شورای تامین دام کشور پیش از این در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که فرایند خرید تضمینی گوشت گوساله در 15 استان کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمالی، گیلان، البرز، یزد، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان، آذربایجان شرقی و سمنان در حال انجام است که به سایر استان ها تعمیم داده می شود.

طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت تحویل هر کیلوگرم گوشت گوساله به شرکت پشتیبانی امور دام کشور 72 هزار و 500 تومان است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 130
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران