جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518709 تاریخ : 1399/06/11-13:47:06
,17,
رشد 327 درصدی حقوق بازنشستگان نسبت به 92/ همسان سازی کامل می شود

رئیس سازمان اداری استخدامی اعلام کرد

رشد 327 درصدی حقوق بازنشستگان نسبت به 92/ همسان سازی کامل می شود

رئیس سازمان اداری استخدامی گفت: همسان سازی پرداختی بازنشستگان یک برنامه ای است که هنوز کامل نشده و امیدوارم با تأمین بودجه مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه، اجرای آن امسال کامل شود.

به گزارش بانک و صنعت، جمشید انصاری در گفت و گویی اظهار داشت: میزان افزایش دریافتی بازنشستگان بیشتر از شاغلان بوده است زیرا همزمان که هر سال افزایش ضریب ریالی اعمال می شد، برنامه همسان سازی حقوق بازنشستگان هم در دستور کار دولت بود که به صورت تدریجی انجام می شد. در سال 92 متوسط حقوق بازنشستگان کشوری 889 هزار تومان بود که اکنون به 3 میلیون و 790 هزار تومان رسیده و این نشان دهنده افزایش 327 درصدی نسبت به سال 92 است.

رئیس سازمان اداری استخدامی افزود: در خصوص بازنشستگان لشکری نیز، با توجه به بالاتر بودن پایه حقوق آنان نسبت به بازنشستگان کشوری، متوسط حقوق آنان که در سال 92، به میزان یک میلیون و 123 هزار تومان بود با افزایش 281 درصدی متوسط دریافتی آنان به 4 میلیون و 280 هزار تومان رسیده است. به عبارت دیگر، علاوه بر اینکه دولت توانسته است تکلیف قانونی خود یعنی افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم را انجام دهد، بلکه از طریق اجرای تدریجی همسان سازی دریافتی بازنشستگان با حقوق شاغلین بیش از 325 درصد پرداختی آنان را اضافه کند.

وی ادامه داد: همسان سازی پرداختی بازنشستگان یک برنامه ای است که هنوز کامل نشده و امیدوارم با تأمین بودجه مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه در سال جاری اجرای آن کامل شود و ما بتوانیم به بازنشستگان پرداختی به میزان 90 درصد شاغلین داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور گفت: متوسط حقوق کارکنان دولت در سال 92، به میزان یک میلیون و 730 هزار تومان بود که با افزایش 216 درصدی (https://b2n.ir/195889) به 5 میلیون و 470 هزار تومان رسیده است، یعنی با وجود اینکه نرخ تورم طی این سال ها 142 درصد بود، متوسط حقوق کارکنان 216 درصد اضافه شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران