صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516464 تاریخ : 1399/05/01-11:46:31
,17,
رشد 30درصدی صادرات محصولات کشاورزی/صادرات کالاهای اساسی ممنوع است

معاون گمرک اعلام کرد:

رشد 30درصدی صادرات محصولات کشاورزی/صادرات کالاهای اساسی ممنوع است

معاون گمرک با بیان اینکه صادرات عمده کالاهای اساسی اعلام شده از سوی مراجع ذیربط، ممنوع است، گفت:صادرات محصولات کشاورزی در 4 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، 30.4 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی اظهار داشت: میزان صادرات اقلام و محصولات کشاورزی در 4 ماهه نخست سال جاری بیش از 2 میلیون و 706 هزار تن است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل (2 میلیون و 74 هزار تن)، بیش از 30.4 درصد رشد داشته است.

معاون فنی گمرک ایران افزود: محصولات صادر شده در سال جاری دارای ارزشی معادل یک میلیارد و 690 میلیون دلار می باشند که نسبت به ارزش اقلام صادراتی سال 98 در مدت مشابه با ارزشی معادل یک میلیارد و 582 میلیون دلار از رشدی معادل 6.8 درصد برخوردار بوده است.

وی اقلام عمده کالاهای کشاورزی صادر شده را پسته، گوجه فرنگی، هندوانه، سیب، رب گوجه فرنگی، مغز پسته، شکلات، بیسکویت، سیب زمینی و پنیر برشمرد و گفت: عمده این محصولات به کشورهای عراق، چین، افغانستان، روسیه و امارات متحده عربی صادر شده است.

معاون فنی گمرک ایران با اشاره به اقدامات گمرکات اجرایی کشور در خصوص صادرات محصولات کشاورزی از جمله اختصاص مسیر سبز به اظهارنامه های صادراتی اقلام کشاورزی، ارزیابی در محل محصولات صادراتی، انجام تشریفات گمرکی رویه صادرات کالاهای کشاورزی به صورت شبانه روزی، پذیرش حمل یکسره برای این کالاها، افزود: علیرغم شرایط تحریم، شیوع کرونا و به تبعِ آن محدودیت هایی که در مرزهای کشور به وجود آمده است رایزنی های لازم از سوی گمرک و مراجع ذیربط صورت پذیرفت تا اقلام کشاورزی و فسادپذیر، با رعایت پروتکل های بهداشتی، اجازه صدور از کشور داشته باشند و از این جهت می توان اذعان داشت که شیوع ویروس کرونا و شرایط تحریم های اقتصادی نتوانسته آثار منفی بر صادرات این کالاها و محصولات داشته باشد.

ارونقی خاطرنشان کرد: صادرات عمده کالاهای اساسی اعلام شده از سوی مراجع ذیربط، کماکان ممنوع بوده و در صورت احراز و یا کشف تخلف، گمرک با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران